Nokia: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Texnik (обговорення | внесок)
мНемає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 57: Рядок 57:


* Іноді розробники ПО і користувачі мобільників інших компаній називають Nokia словом aikon (Nokia навпаки), оскільки компоненти з назвою "aikon" використовуються в різноманітних програмних пакетах [[SDK]], включаючи [[Symbian]]S60 SDK.
* Іноді розробники ПО і користувачі мобільників інших компаній називають Nokia словом aikon (Nokia навпаки), оскільки компоненти з назвою "aikon" використовуються в різноманітних програмних пакетах [[SDK]], включаючи [[Symbian]]S60 SDK.

== Підтримка споживачів ==

Nokia також відома тим, що часом ігнорує запити користувачів про усунення недоліків її продукції. Так смартфони Е-серії, зокрема E-70, E-71, E-90 в режимі QWERTY не мають можливості прямого введення специфічних українських літер "і" "ї" "є", окрім як через кнопку Ctrl/Chr на пристроях з QWERTY. Запити до представників Nokia в Україні, а також через розділ Nokia Support Discussions [http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=122766] та [http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=communicators&message.id=33762], що неодноразово подаються з грудня 2008 року, ігноруються.


== Примітки ==
== Примітки ==

Версія за 07:15, 16 січня 2009

Nokia Corporation
фін. Nokia Oyj (1 вересня 1997)
швед. Nokia Abp (1 вересня 1997)
англ. Nokia Corporation (1 вересня 1997)
Тип Корпорація
Форма власності публічна корпораціяd
Галузь Телекомунікації, Інтернет, Програмне забезпечення
Гасло We create the technology to connect the world
Попередник(и) Q11894827?[1], Q11894840?[1] і Q87182503?
Засновано 1865
Засновник(и) Fredrik Idestamd і Леопольд Мехелін
Штаб-квартира Фінляндія Фінляндія
Гельсінкі
Ключові особи Фредерік Ідестем (засновник)
Йорма Олліла
Продукція Мобільні телефони
Виторг 101.995 млрд.[2]
Операційний прибуток (EBIT) €51.058
Чистий прибуток €7.985
Активи 42 940 000 000 (2022)
Власний капітал 21 430 000 000 (2022)
Власник(и) BlackRock[3]
Співробітники 123,006 станом на 30 вересня 2008 року[4]
Дочірні компанії
  • Nokia Networksd[3], Withingsd, Nokia (Germany)d, Nokia (United Kingdom)d, Nokia (United States)d, Nokia (Australia)d, Nokia (China)d, Nokia (Canada)d, Nokia (Ireland)d, Alcatel-Lucent USAd[3], Luxor ABd, Bell Laboratories і Nokia Shanghai Belld
  • Член Linux Foundation[5], W3C[6], Wi-Fi Alliance[7], Bluetooth Special Interest Groupd[8], ANGAd[9], Union des Industries Ferroviaires Européennesd[10], Electronic Book Exchange Working Groupd[11], FairSearchd, European Committee for Interoperable Systemsd[12], Міжнародний консультативний комітет щодо радіоd[13], ITU Telecommunication Standardization Sectord[13] і ITU Telecommunication Development Sectord[13]
    nokia.com
    Мапа
    CMNS: Nokia у Вікісховищі

    Но́кія (фін. Nokia) — фінська компанія — один із світових лідерів з виробництва мобільних телефонів.

    Історія

    Розвиток мобільних телефонів фірми Нокіа

    Початком історії компанії можна вважати 1865 рік, коли гірничий інженер Фредерік Ідестем заснував на південному заході Фінляндії деревообробне підприємство Nokia. Згодом, у 1898 році, була заснована хімічна компанія Finnish Rubber Works Ltd., а в 1912 році — компанія Finnish Cable Works. З часом акції всіх трьох компаній зосередилися в руках кількох власників, і в 1967 році компанії злилися, утворивши Nokia Corporation.

    Назва «Nokia» взята від назви місцевості, де Фредрік Ідестем купив землі під своє друге підприємство.

    Сердце фірми.

    Розвиватися як електронна компанія, Nokia почала у 80-их роках ХХ століття і вже у 1987 році це стає її основим напрямком діяльності.

    На початку 80-х років XX століття Nokia посилила свої позиції на ринку телекомунікацій і споживчої електроніки шляхом придбання компаній Mobira, Salora, Televa і Luxor of Sweden. У 1987 році Nokia придбала Oceanic — французького виробника побутової техніки, а також підрозділ споживчої електроніки і частину бізнесу компонентів у German Standart Elektrik Lorenz. У тому ж році Nokia купила швейцарську компанію Maillefer, що виробляла кабельне обладнання. Наприкінці 80-х Nokia придбала в Ericsson підрозділ Data Systems і стала найбільшою скандинавською компанією, що працює в галузі інформаційних технологій. У 1989 році Nokia істотно розширила кабельне виробництво в Європі, включивши до списку своїх компаній датську фірму NKF.

    У 1987 році великою удачею стало рішення про прийняття GSM як загальноєвропейського стандарту мобільного зв'язку. Офіційно стандарт GSM був схвалений у Європі 1 липня 1991 року. Завдяки Nokia і операторам мобільного зв'язку на цей час у Фінляндії вже існували мережі GSM.

    Політика і нові технології продовжували формувати індустрію. У 80-ті і 90-ті істотно скоротилося державне регулювання економіки, що підштовхнуло конкуренцію і запити споживачів. Nokia також змінилася. У 1992 році її очолив пан Йорма Олліла, президент компанії Nokia Mobile Phones. Корпорація відокремила від себе непрофільну частину бізнесу і сфокусувала свої зусилля на телекомунікації.

    В 1992 році компанія виробляє свій перший телефон стандарту GSM — Nokia 1011. В 1998 році компанія стає світовим лідером з виробництва мобільних телефонів.

    Цікаві факти

    Сучасний смартфон Nokia N95
    • Оригінальний гудок, що видається телефонами Nokia при отриманні SMS є кодом Морзе, що означає "SMS".
    • Рінгтон "Nokiatune" заснований на музиці гітарного твору "Gran Vals", написаного в 19-м столітті іспанським музикантом Францисько Таррера. Спочатку рінгтон носив назву музичного твору, але отримав ім'я "Nokiatune" в 1998 році, коли почав міцно асоціюватися з телефонами Nokia.
    • У Азії цифра 4 ніколи не з'являється на номерах моделей телефонів Nokia, оскільки воно вважається нещасливим.
    • У телефонах Nokia таймер тривалості дзвінка автоматично включається не у момент з'єднання, а безпосередньо разом з ініціалізацією дзвінка (за винятком телефонів 60-ої серії, наприклад Nokia 6600).
    • Перший комерційний дзвінок GSM був зроблений в 1991 році в Хельсінкі Гарі Холкером, прем'єр-міністром Фінляндії, за допомогою мобільника Nokia через мережу, також створену за участю Nokia.
    • "Особистий" шрифт Nokia - AgfamonotypeNokia Sans - був спочатку розроблений Еріком Спікерманом. До цього Nokia найчастіше використовувала шрифт AgfaRotis.
    • Nokia є найбільшим світовим виробником цифрових камер, оскільки продажі її телефонів, устаткованих камерами, перевищили аналогічні продажі у всіх конкурентів.
    • Назва містечка Nokia походить від річки, що протікає через нього. Сама річка називається Nokianvirta, це старовинне фінське слово перкладається як "соснова" куниця. Цю невелику пухнасту хижу тварину тільки одного разу виявили в регіоні. Тепер цей вид вважається вимерлим.
    • Іноді розробники ПО і користувачі мобільників інших компаній називають Nokia словом aikon (Nokia навпаки), оскільки компоненти з назвою "aikon" використовуються в різноманітних програмних пакетах SDK, включаючи SymbianS60 SDK.

    Підтримка споживачів

    Nokia також відома тим, що часом ігнорує запити користувачів про усунення недоліків її продукції. Так смартфони Е-серії, зокрема E-70, E-71, E-90 в режимі QWERTY не мають можливості прямого введення специфічних українських літер "і" "ї" "є", окрім як через кнопку Ctrl/Chr на пристроях з QWERTY. Запити до представників Nokia в Україні, а також через розділ Nokia Support Discussions [1] та [2], що неодноразово подаються з грудня 2008 року, ігноруються.

    Примітки

    Посилання