Іванна Португальська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Santa Joana, Princesa de Portugal.jpg

Іванна (Жоанна) Португальська (Joan of Portugal) (нар. 1452 — пом. 1490) — католицька свята, дочка короля Португалії Альфонса V, перша його дитина.

Поки трьома роками пізніше у неї не з'явився брат, Жоанна вважалася спадкоємицею престолу, майбутньої королевою, і виховувалася вона відповідним чином. Та й після народження спадкоємця сім'я бачила в дівчинці насамперед майбутню наречену, заставу якого-небудь важливого дипломатичного союзу. А вона мріяла про чернецтво, мріяла щиро, потайки носила волосяницю, вночі по кілька годин присвячувала молитві.

Батько, вирушаючи в 1471 на війну разом з принцом, залишив Жоанну керувати країною; коли він повернувся з перемогою, вона знову просила дозволу на постриг. Він знехотя дав згоду на те, щоб вона просто пожила в монастирі. Принцеса блискавично роздала свої особисті речі й оселилася в домініканському монастирі в Авейру. Сім'я, однак, так і не дозволила їй ні роздати свою частку спадщини, ні навіть носити чернече вбрання; постійно виникали проекти видати її то за імператора Максиміліана, то за англійського короля Річарда III; принцеса ж весь дохід роздавала біднякам, витрачала на викуп потрапили в полон співвітчизників.

Померла в 38 років, і всі були переконані, що її отруїла придворна дама, яку Жоанна звільнила за розбещеність.

Джерела[ред.ред. код]