Ільдефонс Серда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
PortraitIldefonsCerda.jpeg

Ільдефонс Серда (кат. iɫdəfons sərða; 23 грудня 1815 , Сентелес — 21 серпня 1876, Лос-Корралес-де-Буельна) — прогресивний каталонський іспанський містобудівник, який проектував розширення Барселони.

Біографія[ред.ред. код]

Серда народився в Сентелесе, Каталонія, в 1815 році[1]. Спочатку він навчався на інженера-будівельника в Школі інженерів, в Мадриді. Він приєднався до Інженерного корпусу і жив у різних містах Іспанії, перш ніж зупинитися в Барселоні. У 1848 році одружився на Клотільда ​​Бош . Після смерті його братів Серда успадкував сімейний стан і залишив цивільну службу. Він став цікавитися політикою і вивчення міського планування .

Коли уряд дозволив прибрати міські стіни Барселони, він зрозумів необхідність планування розширення міста, щоб нове розширення стане ефективним і придатним для життя місцем, на відміну від перевантаженого, схильного до епідемій старого міста в стінах. Він не зміг знайти відповідні довідкові видання і взяв на себе завдання написання з нуля при проектуванні, що він назвав " Eixample ", запозичуючи кілька технологічних ідей від своїх сучасників, щоб створити унікальний проект.

Він продовжував створювати проекти і поліпшити існуючі конструкції протягом усього свого життя, а також для розробки своїх теорій, приймаючи великі галузі планування (на регіональному рівні планування), до самого кінця. У процесі він втратив всю спадщину своєї сім'ї, і помер в 1876 році у великих боргах майже жебраком. Його шедевр не був сплачений.

Досягнення[ред.ред. код]

Серда був багатогранною людиною, який, в гонитві за своїм баченням, кинув постійну роботу на службі цивільного будівництва, балотувався і став членом Кортеса (парламенту); склав корисне новаторське законодавство, склав неймовірно докладну топографічну зйомку карту околиць Барселони і написав теоретичний трактат для підтримки кожного зі своїх великих проектів планування. Він насправді придумав ряд важливих слів іспанською мовою, в тому числі «Urbanización».

Головні праці[ред.ред. код]

  • Teoría de la Construcción de Ciudades («Theory of City Construction» , 1859), напісана, каб падтримаць яго папяредні праект 1855 па паширенні Барселоні.
  • Teoría de la Viabilidad Urbana y Reforma de la de Madrid («Theory of Urban Roadspace and Reform of That of Madrid» , 1861), каб падтримаць праекти реформаў горада у сталіцу Іспаніі .
  • Teoría del Enlace del Movimiento de las Vías Marítimas y Terrestres («Theory of the Linkage of movement on Landways and Seaways» , 1863), суправадженне папяредняга праекта для сістеми ў порцією Барселони, вялікая Частка зместу да гетага години не знойдзена .
  • Teoría General de la Urbanización («General Theory of Urbanization», 1867), напісана, каб падтримаць яго праект 1859 па паширенні Барселоні.
  • Teoría General de la Rurización («General Theory of Ruralization»)

Додаткова література[ред.ред. код]

  • Arturo Soria y Puig (ed) : Cerdá : the five bases of the general theory of urbanization , Electa , 1999

Примітки[ред.ред. код]

  1. CERDÁ. Generalitat de Catalunya. Процитовано 20 March 2014. 

Посилання[ред.ред. код]