Інститут Аспена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Doerr-Hosier центр в Інституті Аспена в Аспені, штат Колорадо

Інститут Аспена, англ. Aspen Institute — міжнародна некомерційна організація, заснована в 1950 році як Інститут Аспена з гуманістичних досліджень. Організація, що здійснює освітню діяльність і дослідження з актуальних суспільних питань. Інститут і його міжнародні партнери сприяють більш глибокому взаємопорозумінню в безпартійній і неідеологічній обстановці шляхом проведення регулярних семінарів, політичних програм, конференцій та ініціатив в області розвитку лідерства. Інститут зі штаб-квартирою у Вашингтоні, округ Колумбія, США, і має кампуси в Аспені, штат Колорадо і біля берегів Чесапикської затоки на річці Уай в Меріленді. Він має партнерські інститути Аспен в Берліні, Римі, Мадриді, Парижі, Ліоні, Токіо, Нью-Делі, Празі та Бухаресті, а також лідерські ініціативи в Сполучених Штатах і на африканському континенті, Індії і Центральної Америки.

Aspen Institute значною мірою фінансується за рахунок фондів, таких як Корпорації Карнегі, Фонд братів Рокфеллерів, Фонд Гейтсів, Фонд Форда, за рахунок зборів семінару, а також індивідуальних пожертв. Піклувальна рада Aspen Institute включає керівників від політики, уряду, бізнесу та наукових кіл, які також вносять вклад в його підтримку.

Станом на 2016 р. віце-президент Аспена Інституту — Елліот Герсон. Президент Аспенського інституту — Волтер Айзексон — американський журналіст, письменник та біограф; автор популярних біографій Стіва Джобса, Генрі Кіссінджера, Бенджаміна Франкліна та Альберта Ейнштейна.

Інститут Аспена.jpg

Аспен Інститут Київ[ред. | ред. код]

27  травня офіційно відкрився Аспен Інститут Київ, його наглядову раду очолила колишній міністр фінансів Наталя Яресько

Аспен Інститут Київ увійшов в мережу з 10 міжнародних партнерів в Європі, Латинській Америці та Азії. Рішення про створення інституту було прийнято в листопаді 2015 року.

Керівництво Аспен Інститутом у Києві здійснює виконавчий директор Юлія Тичківська.

Аспен Інститут Київ – громадська неполітична організація, яка сприяє розвитку взаєморозуміння між українськими лідерами з ключових питань, підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, розвитку культури ведення діалогу про принципи суспільної взаємодії. Інститут дотримується моделі Aspen Institute (США), використовуючи метод діалогу задля вирішення важливих питань і проблем. Аспен Інститут Київ надає можливість для неформального обговорення різних точок зору з питань сучасних викликів, з якими стикаються суспільство і бізнес.[1]

Аспен Інститут Київ.jpg

Сократівський семінар[ред. | ред. код]

Сократівські семінари дозволяють учасникам детально дослідити одну з тем. Дискусії розгортаються довкола викликів сучасності та проходять за участі досвідчених модераторів, які заохочують колег ділитися поглядами та з'ясовувати переконання один одного. Семінари проводяться з використанням сократичного методу, сприяючи розгляду ідей та обміну думками. Основна робоча мова семінарів – англійська.

Лідерські програми[ред. | ред. код]

Аспен семінар «Відповідальне лідерство» збирає лідерів для дискусій за круглим столом. Класичні тексти Аристотеля, Гоббса, Руссо, Толстого і Гавела, що відображають всю міць людської цивілізації, є відправними точками для змістовних бесід. Питання, поставлені групою під час дискусій, можуть бути такими ж блискучими, як і мудрість вічних текстів.

Програмні напрями[ред. | ред. код]

Аспен Інститут Київ, виходячи з довгострокових цілей, розвиває програмні напрями з метою підтримки лідерів тих секторів суспільства, що мають ключове значення для сталого і перспективного розвитку країни.

У 2016-2018 роках програмні напрями «Освіта» та «Справедливість і закон» були обрані як найбільш пріоритетні. Також планується впровадження таких напрямків як «Технології та суспільство», «Національна ідентичність» та інші.

Програмні напрями передбачають дослідження відповідних галузей, підтримку діалогу щодо актуальних проблем певного сектору, організацію громадських форумів, проведення тематичних семінарів, здійснення публікацій тощо.

Зв'язок з Аспен Інститутом Київ[ред. | ред. код]

У разі, якщо у Вас виникли запитання, Ви зацікавились підтримкою або участю в програмах Аспен Інституту Київ, Ви Можете зв'язатися з нами, заповнивши і надіславши електронну форму

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Aspen Institute Kyiv is an educational and policy studies organization.. Aspen Institute Kiev. Процитовано 2016-06-01. 

Джерела[ред. | ред. код]