Інтеграційна шина даних

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Корпорати́вна ши́на да́них або Се́рвісна ши́на підприє́мства (англ. enterprise service bus, ESB) - сполучне програмне забезпечення, що забезпечує централізований та уніфікований, орієнтований на події обмін повідомленнями між різними інформаційними системами на принципах сервіс-орієнтованої архітектури. Поняття введено на початку 2000-х років фахівцями підрозділу Progress Software - Sonic, які розробляли Підпрограмне забезпечення, орієнтоване на обробку повідомлень - SonicMQ.

Основний принцип[ред.ред. код]

Основний принцип сервісної шини - концентрація обміну повідомленнями між різними системами через єдину точку, в якій, за необхідності, забезпечується транзакційний контроль, перетворення даних, збереження повідомлень. Всі налаштування обробки і передачі повідомлень передбачаються також сконцентрованими в єдиній точці, і формуються в термінах служб. Таким чином, при заміні будь-якої інформаційної системи, підключеної до шини, немає необхідності в перелаштуванні інших систем.

Найменування підібрано за аналогією з системною шиною комп'ютера, що дозволяє підключати декілька пристроїв і передавати дані між ними по одному набору провідників.

Див. також[ред.ред. код]