Ініціатива
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
![]() |
Ініціатива — термін, який має кілька значень. Ця сторінка значень містить посилання на статті про кожне з них. Якщо ви потрапили сюди за внутрішнім посиланням, будь ласка, поверніться та виправте його так, щоб воно вказувало безпосередньо на потрібну статтю. |
Ініціатива (від лат. initium — почало, почин) — аксіоматичне позначення ознаки несиметричності взаємодії живого об'єкта з довільними об'єктами. Вказує на наявність у об'єкта здатності до самостійної дії, що змінює власний стан, всупереч природній інерції. Це також внутрішнє спонукання до нових форм діяльності, підприємливість.
Ініціатива — активна діяльність фізичної чи юридичної особи, спрямована на досягнення певної мети[1].
Військова справа[ред. | ред. код]
- Ініціатива (військова справа) — прагнення командирів (командувачів) знайти і реалізувати найкращий спосіб виконання завдання відповідно до обстановки, що склалася, і загального задуму дій у ході проведення операції (бою), і нав'язати свою волю противникові.
- Стратегічна ініціатива — здатність і умови, які дають можливість однієї з протиборчих сторін активними діями стратегічного масштабу нав'язати свою волю противнику, паралізувати його спроби протидіяти досягненню поставлених цілей протягом тривалого часу, примушує його застосовувати невигідні способи і форми боротьби, діяти в несприятливих умовах обстановки.
Політика[ред. | ред. код]
- Ініціатива (політика) — одна з якостей політичної діяльності, що характеризує здатність пануючих осіб, партій та інших суб'єктів політики до самостійних активних дій, до освоєння різних інновацій, вміння висунути для обговорення ті чи інші проблеми і прийняти конкретне рішення по їх вирішенню та реалізації.
- Законодавча ініціатива — стадія законодавчої процедури, що полягає у внесенні уповноваженим органом або посадовою особою (суб'єктом права законодавчої ініціативи) до парламенту офіційної пропозиції про прийняття, зміну або скасування законодавчого акта.
- 1 грудня (ініціатива)
- Ініціатива знизу
- Європейська громадська ініціатива — одна з головних інновацій Лісабонської угоди, спрямована на посилення прямої демократії в Європейському союзі.
Інше[ред. | ред. код]
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Юридична енциклопедія
Див. також[ред. | ред. код]
- Ініціатива за Каталонію — Зелені
- Ініціатива Хартія Землі
- Ініціатива друзів Ізраїлю
- Особиста мотивація
- Інстинкт самозбереження
- Стратегічна оборонна ініціатива
Посилання[ред. | ред. код]
- Ініціатива // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 2 : Д — Й. — 744 с. — ISBN 966-7492-00-8.
- Ініціативна група // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 2 : Д — Й. — 744 с. — ISBN 966-7492-00-8.
- Місцеві ініціативи // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол. Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2001. — Т. 3 : К — М. — 792 с. — ISBN 966-7492-03-6.