Ініціатива

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ініціатива (від лат. initium — почало, почин) — аксіоматичне позначення ознаки несиметричності взаємодії живого об'єкта з довільними об'єктами. Вказує на наявність у об'єкта здатності до самостійної дії, що змінює власний стан, всупереч природній інерції. Це також внутрішнє спонукання до нових форм діяльності, підприємливість.
Ініціатива — активна діяльність фізичної чи юридичної особи, спрямована на досягнення певної мети[1].

Військова справа[ред. | ред. код]

  1. Ініціатива (військова справа) — прагнення командирів (командувачів) знайти і реалізувати найкращий спосіб виконання завдання відповідно до обстановки, що склалася, і загального задуму дій у ході проведення операції (бою), і нав'язати свою волю противникові.
  2. Стратегічна ініціатива — здатність і умови, які дають можливість однієї з протиборчих сторін активними діями стратегічного масштабу нав'язати свою волю противнику, паралізувати його спроби протидіяти досягненню поставлених цілей протягом тривалого часу, примушує його застосовувати невигідні способи і форми боротьби, діяти в несприятливих умовах обстановки.

Політика[ред. | ред. код]

  1. Ініціатива (політика) — одна з якостей політичної діяльності, що характеризує здатність пануючих осіб, партій та інших суб'єктів політики до самостійних активних дій, до освоєння різних інновацій, вміння висунути для обговорення ті чи інші проблеми і прийняти конкретне рішення по їх вирішенню та реалізації.
  2. Законодавча ініціатива — стадія законодавчої процедури, що полягає у внесенні уповноваженим органом або посадовою особою (суб'єктом права законодавчої ініціативи) до парламенту офіційної пропозиції про прийняття, зміну або скасування законодавчого акта.
  3. 1 грудня (ініціатива)
  4. Ініціатива знизу
  5. Європейська громадська ініціатива — одна з головних інновацій Лісабонської угоди, спрямована на посилення прямої демократії в Європейському союзі.

Інше[ред. | ред. код]

  1. Ініціатива (радіо)
  2. Ініціатива (шахи)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Юридична енциклопедія

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]