АЗТ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Zidovudine Structural Formulae V.2.svg

АЗТ скорочена форма від Азидотимідин. Альтернативна назва Зидовудин. АЗТ є антивірусним препаратом, з категорії інгібіторів зворотної транскриптази. Головне призначення: лікування СНІДу. Існує також під марками Ретровір та Ретровіс, а також як інгредієнт у таких препаратах як Комбівір та Тризивір. Є аналогом (антиметаболітом) Тимідину.

Історія створення[ред. | ред. код]

АЗТ був вперше застосований при лікуванні СНІДУ, хоча розроблявся для лікування ракових захворювань. Однак після синтезу в 1964 році, через низьку ефективність АЗТ у випробовуваннях на мишах, препарат було архівовано. У 1985 році була висунута теорія про ефективність АЗТ у продовженні життя паціентів з ВІЛ-інфекцією і препарат було запатентовано з цим призначенням.

Перше дозування АЗТ було досить високим. Паціент мав приймати 400мг препарату кожні чотири години. Однак згодом, після клінічних випробуваннь, дозу вдалось зменшити до 300мг двічі на день.

Література[ред. | ред. код]

  • Фармакологія: підручник / І.В. Нековаль, Т.В. Казанюк. — 4-е вид., виправл. — К.: ВСВ «Медицина», 2011.— 520 с. ISBN 978-617-505-147-4

Посилання[ред. | ред. код]