Адамян Вадим Мовсесович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вадим Адамян
Vadim Movsesovich Adamian 2008.jpg
Народився 2 грудня 1938(1938-12-02) (79 років)
Одеса, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Ukraine.svg Україна
Alma mater Одеський Державний університет
Галузь математика, теоретична фізика
Заклад Одеський університет
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Науковий керівник Марко Григорович Крейн
Нагороди Премія НАН України імені М. Г. Крейна
Особ. сторінка theorphys.onu.edu.ua

Вади́м Мовсе́сович Адамя́н (нар. 2 грудня 1938, Одеса, Українська РСР, СРСР) — український математик та фізик-теоретик.

Життєпис[ред.ред. код]

Вадим Мовсесович Адамян народився 2 грудня 1938 року в Одесі. У 1961 р. закінчив кафедру теоретичної фізики Одеського державного університету. Далі проходив навчання в аспірантурі Одеського будівельного інституту, під керівництвом видатного математика Марка Григоровича Крейна. Після аспірантури очолював лабораторію при Інституті Фізики ОДУ, а потім повернувся на свою рідну кафедру.

У 1978 р., через рік після захисту докторської дисертації, професор Адамян приймає керівництво кафедрою з рук захворілого професора Фішера. Вадим Мовсесович не тільки підтримував традиційну тематику кафедри, але і стимулював розвиток нових напрямків, таких як фізика плазми, фізика твердого тіла, а в останні роки — фізика наноструктур.

Протягом своєї півсторічної наукової діяльності професор Адамян працював в університетах Австралії, Нової Зеландії, Німеччини та Іспанії; отримав кілька почесних звань і не меншу кількість різних нагород. У 19941995 р. носив почесне звання соросівського професора. Є дійсним членом Американського математичного товариства (AMS), Товариства прикладної математики і механіки (GAMM), Українського фізичного товариства. Автор кількох монографій. Лауреат премії НАН України імені М. Г. Крейна 2007 року за цикл робіт «Проблеми спектральної теорії операторів та її застосувань» (спільно з М. Л. Горбачуком та І. Ц. Гохбергом).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]