Академія медичних наук СРСР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Академія медичних наук СРСР
Тип Академія наук
організація
Засновано 1944
Країна Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Материнська
організація
Академія наук СРСР

Акаде́мія меди́чних нау́к СРСР — вища наукова медична установа в СРСР.

Створена в 1944 році.

ЇЇ приємниками є Російська Академія Медичних Наук, створена в 1992 році та Національна Академія Медичних Наук України, започаткована в 1991 році. та утверджена законом Верховної Ради України в листопаді 1992 р.

Структура і склад[ред. | ред. код]

За статутом до складу А. м. н. Входить 100 дійсних чл. і 150 член-кореспондент

Найвищим керівним органом А. м. н. є Загальні збори дійсних членів; ці збори скликаються не менше 1 разу на рік. У період між Загальними зборами роботою А. м. н. керує Президія, що складається з президента, З віце-президентів, акад.-секретаря та 2 чл. Президії. Крім того, до Президії входять 3 акад.-секретарі відділів А. м. н.

Вона має 3 відділи:

Кожний з відділів об'єднує ряд підпорядкованих АМН науково-дослідних установ (всього — 26 інститутів); деякі з них розташовані в УРСР (інститути інфекц. хвороб, геронтології та експеримент. патології в Києві) і в ін. республіках.

При Президії А. м. н створено 50 проблемних комісій.

Завдання[ред. | ред. код]

Гол. завданням А. м. н. є вивчення актуальних питань теорії і практики медицини, наук. апробація найважливіших винаходів у медицині та сприяння впровадженню їх в практику, підготовка висококваліфікованих наук. кадрів, консультативна, організац. й методична допомога наук. мед. і біол. закладам, а також координація наукових досліджень всіх наукових установ медичного профілю СРСР і країн народної демократії.

А. м. н. всіляко сприяє розвиткові мед. і біол. наук в СРСР, зокрема впровадженню профілактичного методу, що є провідним методом рад. медицини.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]