Денацифікація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Країни, де заборонені комунізм і нацизм

Денацифікація — система заходів із звільнення економіки, політики, культури, ЗМІ та юриспруденції колишнього Третього рейху (Німеччини та Австрії) від впливу та наслідків націонал-соціалізму після Другої світової війни.

Програма була прийнята країнами антигітлеровської коаліції на Потсдамській конференції у серпні 1945 року. Денацифікація втілювалася в життя Контрольної радою та місцевими комісіями. 11 травня 1951 року був прийнятий відповідний закон.

Денацифікація проводилась разом з демілітаризацією та демократизацією суспільства та державних інститутів.

Виконання програми денацифікації у сфері усунення колишніх функціонерів нациського режиму з державних, політичних та керівних посад Німеччини було поступово уповільнено — в зв'язку з початком Холодної війни та військового протистояння Західної Європи та комуністичного СРСР.

В Одесі дві вулиці — Катерининська і Олександрівський проспект під час окупації носила ім'я Адольфа Гітлера. Перейменування і зняття табличок було проведено в 1944 році, після звільнення міста. Фотографія зняття таблички помилково вважалася сфотографованою у Миколаєві (Україна).[1]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Deutschland Це незавершена стаття з історії Німеччини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.