Демілітаризація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Демілітаризація - це скорочення армії країни, зброї або військової техніки з узгодженим мінімумом. Демілітаризація є зазвичай результатом мирного договору Припинення війни або великого конфлікту. Різке добровільне скорочення армії переможця називається демобілізація.

Демілітаризація була політикою в ряді країн після обох світових воєн. У період після Першої світової війни Великобританія значно знижує свою військову міць. Результат слабкої позиції під час підйому нацистського режиму в Німеччині був однією з причин, які призвели до політики умиротворення.

Перетворення військової або напіввійськовою сили в цивільну також називається  демілітаризація. Наприклад Італійська Polizia di Stato демілітаризована в 1981 році, а австрійська жандармерія об'єдналась з національною поліцією, створивши новий цивільний орган.

Демілітаризація може також відноситися до політики, зайнятих військами союзників під час окупації Японії та Німеччини після Другої світової війни. [1] Японські та німецькі військові були знову під маркою дистанціюватися їх від недавньої історії війни, але тримали активним і залізобетонних щоб допомогти союзникам стикаються з новою радянської загрози, яка стала очевидною, як світова війна закінчилася 2, і почалася холодна війна.

Демілітаризація може також відноситися до зменшення одного або декількох видів зброї або збройових систем або видалення бойової техніки з корабля.

Демілітаризована зона це специфічна площа, яка використовується, наприклад, як буферна зона між народами, раніше зайнятими у збройних конфліктах, де військовослужбовці, обладнання або діяльність заборонено.

Приклади демілітаризації включають в себе:

-Версальський договір заборонив Німеччині  після Другої світової війни військово-повітряні сили, бронетехніку, і деякі види морських суден. Крім того, він встановив демілітаризовану зону в Рейнській області. 

-Масивні скорочення військовослужбовців у країнах союзників після закінчення світової війни 
-Демобілізація британських Збройних Сил після Другої світової війни 
-Вашингтонський Військово-морський договір
-Конвенція про заборону хімічної зброї

References[ред.ред. код]