Потсдамська конференція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Потсдамська конференція (Сталін, Трумен, Черчілль)

Потсдамська конференція — конференція керівників трьох союзних держав-переможниць у Другій світовій війні — СРСР, США, Великої Британії.
Відбувалася від 17 липня до 2 серпня 1945 року.
У роботі конференції брали участь Голова Ради Народних Комісарів СРСР Йосип Сталін, Президент США Гаррі Трумен, Прем'єр-міністри Великої Британії Вінстон Черчилль та Клемент Еттлі.
На ній були прийняті рішення про денацифікацію, демілітаризацію, демократизацію Німеччини та її поділ на чотири зони окупації, знищення німецьких монополій, репарації, про західний кордон Польщі, про вступ СРСР у війну проти Японії та розглянуті інші питання.

Від імені глав урядів Великобританії, США, Китаю була виголошена Потсдамська декларація, яка вимагала капітуляції Японії. Японський уряд відхилив цю вимогу.
2 серпня Потсдамська конференція завершила свою роботу.

Сталін, Рузвельт, Черчіль

Потсдамська конференція мала дуже важливе міжна­родне значення. По-перше, вона врегулювала найскладніші міжнарод­ні проблеми, пов'язані з ліквідацією наслідків війни в Європі. По-друге, конференція продемонструвала можливість досягнення єдності великих держав антигітлерівської коа­ліції в мирний час, як і в роки війни. По-третє, рішення Потсдамської конференції стали програмою післявоєнного устрою Європи.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]