Американське товариство інженерів-механіків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Американське товариство інженерів-механіків
American Society of Mechanical Engineers
(ASME)
Дата заснування 1880
Засновники Александр Ліман Голліd, Henry Rossiter Worthingtond і John Edson Sweetd
Голова Роберт T. Сіммонс (англ. Robert T Simmons ) 2010-2011
Члени студенти, молоді вчені, інженери, вчені-механіки
Положення Нью-Йорк, США
Адреса ASME Three Park Avenue New York, NY 10016-5990
Офіційний сайт asme.org
CMNS: Американське товариство інженерів-механіків у Вікісховищі

Американське товариство інженерів-механіків (англ. American Society of Mechanical Engineers, англ. ASME) — некомерційна членська організація, яка створена для підтримки співпраці, обміну знаннями, кар'єрного зростання та розвитку навичок у всіх інженерних дисциплінах з метою надання допомоги світовій інженерній спільноті у розробці рішень на благо життя і добробуту. Засноване 1880 року невеликою групою провідних промисловців[1], ASME зростало протягом десятиріч і налічує понад 120 000 членів більш ніж у 150 країнах світу.

ASME є одним з найбільших у світі видавців технічних стандартів, під егідою ASME проводиться близько 30 міжнародних конференцій і 200 професійних курсів на рік, видаються книги і журнали. Робота спільноти контролюється обраною Радою керівників через п'ять рад, 44 керівництва і декілька сотень комітетів у 13 регіонах світу. У всьому світі ASME об'єднує близько 400 членських студентських секцій.

Виконуючи свою місію, ASME дотримується наступних основних цінностей[2]:

 • Дотримання чесності та етичної поведінки
 • Підтримання різноманіття та поваги до гідності та культури всіх людей
 • Розвиток і збереження довкілля і наших природних та рукотворних ресурсів
 • Сприяння розвитку, поширенню і застосуванню інженерних знань
 • Пропагування переваг безперервної та інженерної освіти
 • Шанобливе ставлення до історії інженерії та документування її у безперервному розвитку
 • Підтримання технічного та суспільного внеску інженерів.

Види документації та літератури, що видається ASME[ред. | ред. код]

ASME є одним з найстаріших з розробки стандартів організацій у світі. Вона виробляє близько 600 кодексів і стандартів, що охоплюють безліч технічних галузях, таких як комплектуючі для котлів, ліфтів, вимірювання потоку рідини в закритих каналах, крани, ручний інструмент, кріплення, і верстатів. Деякі стандарти ASME були переведені на інші мови, крім англійської, наприклад, китайська, французька, німецька, японська, корейська, португальська, іспанська та шведська [3] Зверніть увагу, що відповідно до ASME:[4]

ASME котлів та посудин високого тиску (BPVC)[ред. | ред. код]

Найбільшим стандартом ASME, як за розміром, так і за кількістю добровольців, що беруть участь в його підготовці, є ASME котлів та посудин високого тиску (BPVC) (англ. Boiler & Pressure Vessel Code). BPVC це стандарт, який встановлює правила для проектування, виготовлення, монтажу, огляду, догляду та використання котлів, посудин високого тиску, а також ядерних компонентів. Кодекс також містить стандарти на матеріали, процедури і кваліфікації зварювання і паяння, неруйнівного контролю, а також ядерного експлуатаційного контролю. Він переглядається кожні два роки. BPVC складається з дванадцяти томів. Марки для визначення та сертифікація котлів та посудин високого тиску відповідно до коду ASME включають в себе деякі з найбільш поширених S, U, U2 і U3 багатьох [5]

Продуктивність ASME тест-коди (PTC)[ред. | ред. код]

ASME Продуктивність тест-коди (ПТК) забезпечують єдині правила і процедури планування, підготовки, виконання і звітності за результатами тесту продуктивності. Результати тесту дають числові характеристики для роботи обладнання, систем і рослин проходить випробування. Коди забезпечують керівні принципи для процедур перевірки, які дають результати найвищого рівня точності на основі поточні інженерних знань, з урахуванням тестів витратами і вартістю інформації, отриманої з тестування. Код тести є підходящими для використання при виконанні повинні бути визначені з мінімальним невизначеності. Вони призначені спеціально для експлуатації обладнання в промислових умовах.

Більшість ASME PTCs застосовні до зазначеного типу обладнання визначаються відповідними стандартами. Там може бути кілька підкатегорій обладнання здійснюються за одним документом. Типи обладнання, для яких застосовуються PTCs можна розділити на п'ять основних категорій наступним чином: (1) електричної або механічної енергії виробництва, (2) горіння і теплообміну, (3) подачі матеріалу; (4) викидів; (5) інші обладнання.

Приклади коду ASME Тест продуктивності:[6]

Забезпечення ядерної-1 Якість[ред. | ред. код]

ASME створила і підтримує ядерний якості-1 (NQA-1) нормативний стандарт.

Книги ASME[ред. | ред. код]

Періодичні видання ASME (англ. ASME Transaction Journals) — 25 назв журналів.

Нагороди ASME[ред. | ред. код]

Встановлено декілька десятків різних нагород, що присуджуються за різні види заслуг у галузі інженерної діяльності. Деякі з них наведено нижче.

 • 1929 року Американське товариство інженерів-механіків заснувало медаль ASME (англ. ASME Medal)[7] — найвищу наукову нагороду за видатні досягнення в галузі інженерії. Нагорода присуджується щороку і становить $15 000.
 • 1957 року було засновано медаль Тимошенка (англ. Timoshenko Medal), на честь Степана Прокоповича Тимошенка (1878-1972), вченого у галузі механіки, основоположника теорії міцності матеріалів, теорії пружності та коливань, одного з організаторів і перших академіків Української академії наук. Нагорода вручається кожного року і становить $1750 (а також відшкодовується витрати на проїзд на церемонію вручення, не більше $1750)[8].
 • З 1972 року щорічно вручається медаль Едвіна Ф. Чьоча (англ. Edwin F. Church Medal) за досягнення в галузі інженерної освіти[9].
 • З 1996 року щорічно вручається медаль Вагнера Т. Койтера (англ. Warner T. Koiter Medal) за досягнення в галузі механіки суцільних середовищ. Нагорода присуджується щорічно і становить $2000 (а також відшкодовується витрати на проїзд на церемонію вручення)[10].
 • З 1997 року щорічно вручається медаль Данієля Дрюкера (англ. Daniel C. Drucker medal) за досягнення в галузі прикладної механіки і машинобудування. Нагорода становить $1000 (а також відшкодовується витрати на проїзд на церемонію вручення)[11].

Встановлено багато інших нагород[12].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ASME History. ASME. Архів оригіналу за 2013-07-15. Процитовано 2011-10-1. 
 2. Mission, Vision, and Strategic Priorities на сайті ASME
 3. Глобальні стандарти. Історія стандартів ASME. ASME. Процитовано 7 листопада 2011. 
 4. Стандарти і сертифікація Листопад 2011. 
 5. ASME Марки. ONE/TÜV/BV. Процитовано 7 листопада 2011.  Архівовано з першоджерела 9 вересня 2012.
 6. http://cstools.asme.org/csconnect/CommitteePages.cfm?Committee=C90000000
 7. ASME Medal (англ.)
 8. Timoshenko Medal. asme.org. Архів оригіналу за 2013-06-23. Процитовано 2011-10-03. 
 9. Edwin F. Church Medal. asme.org. Архів оригіналу за 2013-07-15. Процитовано 2011-10-03. 
 10. Warner T. Koiter Medal. asme.org. Архів оригіналу за 2013-07-15. Процитовано 2011-10-03. 
 11. Daniel C. Drucker Medal. asme.org. Архів оригіналу за 2013-07-15. Процитовано 2011-10-03. 
 12. List Of All Society Awards. asme.org. Архів оригіналу за 13 жовтень 2011. Процитовано 3 жовтень 2011. 

Посилання[ред. | ред. код]