Анджело Скола

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб кардинала Сколи
Кардинал А.Скола 22 вересня 2012 в Кассано-Маньяго.

А́нджело Ско́ла (італ. Angelo Scola, нар. 7 листопада 1941, Мальграте) — італійський кардинал, архієпископ Міланський з 28 червня 2011 року.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Анджело Скола навчався в Католицькому університеті Пресвятого Серця в Мілані (захистив докторат з філософії, 1967) і в семінаріях в Саронно і Венегоно неподалік Мілана. 18 липня 1970 року в Мілані отримав пресвітерське рукоположення від єпископа Абеле Конільї. Після того він продовжував навчання у Швейцарії, захистив докторат з теології в університеті Фрайбурга, на підставі дисертації про Тому Аквінського. Після повернення до Італії брав активну участь у русі Communione e liberazione о. Джуссані. Викладав в Університеті Фрайбурга та в Інституті досліджень про подружжя та сім'ю ім. Івана Павла II при Папському Латеранському університеті в Римі.

20 липня 1991 року Папа Римський Іван-Павло II призначив Анджело Сколу єпископом Гроссето. Хіротонія відбулася 21 вересня 1991 року (головний святитель — префект Конгрегації у справах єпископів бенінський кардинал Бернардин Ґантен). Після чотирьох років роботи в єпархії повернувся працювати в Рим. Він був ректором Папського Латеранського університету і президентом Інституту подружжя та сім'ї. 5 січня 2002 року призначений патріархом Венеції.

У жовтні 2003 року Папа Іван Павло II надав Анджело Сколі сан кардинала-пресвітера з титулом церкви Дванадцяти Апостолів. Кардинал Скола брав участь у конклаві 2005 року, який обрав Бенедикта XVI.

28 червня 2011 року Бенедикт XVI призначив кардинала Сколу архієпископом Міланським. Його наступником на венеціанській кафедрі став патріарх Франческо Моралья.

Членство в дикастеріях Римської курії[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.