Конгрегація Східних Церков

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Emblem of the Papacy SE.svg
Стаття із серії:
Римська курія
 
ChristianitySymbolWhite.PNG Портал «Католицтво»

Конгре́гація Схі́дних Церко́в (лат. Congregatio pro Ecclesiis Orientalibus) — відомство Римської курії, яке відповідає за контакти з церквами візантійського, сирійського, вірменського, халдейського та коптського обряду, які є в єдності з Ватиканом. Стосовно єпархій, ієрархів, духовенства, клиру та вірних східного обряду вона здійснює такі самі завдання, які для вірних латинського обряду здійснюють відповідні Конгрегації. Крім того, в окремих регіонах вона має ексклюзивну юрисдикцію, де їй підлягають також вірні латинського обряду.[1]

Структура[ред. | ред. код]

Згідно зі Східним правом, до цієї Конгрегації належать Патріархи, Верховні Архієпископи Східних Католицьких Церков, президент Папської ради у справах сприяння єдності християн та група консультантів, які є окремою категорією при Конгрегації.[2] Очолює Конгрегацію кардинал-префект, якого призначає Папа Римський, з 2007 року - це кардинал Леонардо Сандрі. А 2009 року Секретарем призначено архієпископа Циріла Васіля.

Історія[ред. | ред. код]

Конгрегацію створив 1573 року папа Григорій XIII як Конгрегацію у справах греків. До її задач входило, зокрема, реформування Ордену василіян і підтримка візантійського обряду. Папа Григорій XV буллою Inscrutabili divinae providentiae від 22 червня 1622 року передав питання, пов'язані зі Східними Католицькими Церквами до компетенції Конгрегації Пропаганди Віри, в рамках якої папа Урбан VIII 1627 року створив окрему комісію в справах східних обрядів. Папа Бенедикт XV 1 травня 1917 року створив самостійну Конгрегацію у справах Східних Церков.

Керівники Конгрегації[ред. | ред. код]

Кардинали-секретарі[3][ред. | ред. код]

Кардинали-префекти[ред. | ред. код]

Секретарі Конгрегації[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

  1. Луцький монастир Святого Василія Великого
  2. КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ
  3. Примітка: З 1917 року до 1967 рік, Папа Римський сам служив як префект Конгрегації.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]