Антоніо Гарсіа Мартінес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антоніо Гарсіа Мартінес
англ. Antonio Garcia Martinez
Діяльністьписьменник, підприємець
Галузьринкознавство[1] і Менеджмент продуктом[1]
Alma materУніверситет Каліфорнії (Берклі)
Знання мованглійська[1]
ЗакладFacebook, Goldman Sachs і Apple
Нагороди
Сайтantoniogarciamartinez.com

Антоніо Гарсіа Мартінес  (англ. Antonio Garcia Martinez)  – автор бестселерів, технічний підприємець, дописувач американської газети «New York Times». Колишній менеджер з продуктів у Facebook та кількісний аналітик «Goldman Sachs». Генеральний директор та засновник «AdGrok».[2]

Кар'єра

[ред. | ред. код]

Мартінес вивчав фізику в Каліфорнійському університеті (Берклі). Отримавши диплом, працював у «Miami Herald Media Company» (1995 - 1995), аналітиком в компаніях «RAND» та «Applied Biosystems», а також в «Goldman Sachs» (вересень 2005 - березень 2008).[2][3]

З квітня 2008 року працював на посаді наукового співробітника в компанії «Adchemy».[1] [Архівовано 11 листопада 2014 у Wayback Machine.]

У травні 2010 року Мартінес заснував «AdGrok», рекламну платформу, підтримувану «Y Combinator» (провідний стартап-інкубатор Valley), котру продав вже через рік «Twitter» і почав працювати в Facebook директором Ad Exchange, ставши першим менеджером з таргетингової реклами. Співпраця з Facebook закінчилась у квітні 2013 року.[2][4]

У 2016 році вийшла дебютна книга Мартінеса «Chaos Monkeys: Obscene Fortune and Random Failure in Silicon Valley» (укр. «Хаос у Кремнієвій долині.

Стартапи, що зламали систему»), HarperCollins[5], яка є його автобіографією.[6][7][8][9] Мемуари визнані кращими за версією «New York Times» та кращою книгою року NPR. Твір Антоніо Гарсії Мартінеса також з'явився в «Vanity Fair», «The Guardian» та «The Washington Post». Українською мовою книга перекладена та опублікована видавництвом «Наш Формат» у 2018 році.

Наразі Гарсіа мешкає на острові Оркас, штат Вашингтон, США. Проводить багато часу, плаваючи на вітрильнику водами архіпелагу Сан-Хуан.[10]

У книзі Матрінес піднімає тему «мавпячого хаосу» - дефініції, що є широко вживаною в Кремнієвій долині та застосовується для виявлення системних проблем на ранньому етапі. «Мавпи» - це спеціальні програми, що заважають нормальній роботі комп’ютерних систем, одночасно, перевіряють їх стабільність.

Автор показує працівників Кремнієвої долини не як інтелектуалів, а з дещо несподіваного боку. Використавши власний життєвий досвід, Антоніо Гарсіа Мартінес вважає, що це місце - не що інше, як зоопарк для мавп, юних та багатообіцяючих технократів-бізнесменів, для яких не існує моралі. Венчурні фонди завжди готові забезпечити їх «бананами».

Основою книги слугує історія запуску маркетингової платформи AdGrok, що генерує ключові слова та пошуковиків. Весь процес, від знаходження коштів на розробку ПО до формування лиця продукту на ринку. Стартап мав великий успіх, та був проданий Twitter за 5 мільйонів доларів.

Переклад українською

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Czech National Authority Database
  2. а б в Ex-Goldman Sachs Employee Compares Working At Bank To Being A 'Fluffer' On A 'Porn Set'. HuffPost (англ.). 5 серпня 2010. Архів оригіналу за 29 жовтня 2020. Процитовано 7 травня 2019.
  3. Antonio García Martínez | WIRED. www.wired.com. Процитовано 7 травня 2019.
  4. Facebook’s Ad Exchange Director, Former AdGrok CEO Antonio Garcia-Martinez, Hits The Road. TechCrunch (en-US) . Процитовано 7 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  5. Antonio Garcia Martinez. HarperCollins Publishers: World-Leading Book Publisher (en-US) . Архів оригіналу за 17 квітня 2020. Процитовано 7 травня 2019.
  6. Streitfeld, David (5 липня 2016). What It Is Actually Like to Be in the Engine Room of the Start-Up Economy. The New York Times (en-US) . ISSN 0362-4331. Архів оригіналу за 7 травня 2019. Процитовано 7 травня 2019.
  7. Subscribe to read. Financial Times (en-GB) . Архів оригіналу за 6 травня 2019. Процитовано 7 травня 2019.
  8. Inside the ape cage with Antonio Garcia Martinez, author of Chaos Monkeys. TechCrunch (en-US) . Процитовано 7 травня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  9. Book Review: Chaos in the Valley (англ.). 30 червня 2016. Архів оригіналу за 7 травня 2019. Процитовано 7 травня 2019.
  10. About Antonio García Martí­nez. Antonio García Martínez (en-US) . Архів оригіналу за 7 травня 2019. Процитовано 7 травня 2019.