Армія ППО

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Армія протиповітряної оборони — оперативне об'єднання військ ППО авіації РСЧА в збройних силах СРСР під час Німецько-радянської війни, що здійснювало прикриття від ударів з повітря великих адміністративно-політичних і промислово-економічних центрів (районів) СРСР, а також угрупувань і важливих об'єктів Сухопутних військ, ВПС і Флоту.

Історія[ред. | ред. код]

Створення армій ППО було викликане зростанням числа з'єднань і частин ППО, що залучалися до оборони важливих центрів (районів) СРСР, і виниклою у зв'язку з цим, необхідністю забезпечення єдиного оперативного управління і взаємодії великих угрупувань сил і засобів ППО.

Оперативні кордони армії ППО, її завдання, а також бойовий склад і засоби прикриття головних об'єктів визначалися Генеральним штабом і залежали від кількості і важливості об'єктів, що прикривалися і напрямків, від угрупування і вірогідного характеру дій авіації противника.

У роки Німецько-радянської війни було сформовано сім армій ППО:

Першою в квітні 1942 року сформована Ленінградська армія ППО. У подальшому утворені Бакинська (травень 1942), Особлива Московська (липень 1943 року) і в березні 1945 року Забайкальська, Приамурська і Приморська.

Бойовий склад[ред. | ред. код]

Бойовий склад армії ППО залежав від кількості та важливості об'єктів, і напрямків, що прикривалися нею, від угрупування і вірогідного характеру дій авіації противника.

Армія ППО складалася з декількох з'єднань і окремих частин родів військ ППО, спеціальних військ і тилу.

Зазвичай армія ППО включала[1]:

Найбільш могутньою була Особлива Московська армія ППО, до складу якої входило понад 25-ти дивізій (зенітних артилерійських, зенітних кулеметних, зенітних прожекторних тощо).

Склад армій ППО за станом на 1 грудня 1944 року[2]:

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Военный энциклопедический словарь. — М.: Военное издательство, 1984.
  2. ВВС, ПВО, космос : Штаты авиационных частей СССР/России