Арсіноя IV

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Арсіноя IV
Jacopo Tintoretto - The Liberation of Arsinoe - WGA22667.jpg
Народилася 68 до н. е.
Александрія
Померла 41 до н. е.
Ефес
Поховання Ефес
Країна Елліністичний Єгипет
Діяльність правляча королева
Титул цариця Єгипту
Посада монарх
Термін 48-47 роки до н. е.
Рід Птолемеї
Батько Птолемей XII
Мати Клеопатра VI
Брати, сестри Клеопатра VII, Береніка IV, Клеопатра VI, Птолемей XIV і Птолемей XIII
У шлюбі з Птолемей XIII

Арсіноя IV (грец. Ἀρσινόη, між 68 до н. е. та 65 до н. е. — 41 до н. е.) — цариця та співволодарка Єгипту у 48-47 роках до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походила з династії Птолемеїв. Донька Птолемея XII, царя Єгипту, та Клеопатри VI. Після смерті батька у 51 році до н. е. підтримувала свого брата царя Птолемея XIII, який став боротися за владу з іншою сестрою Клеопатрою VII. У 48 році до н. е. після повалення останнього, Арсіноя вийшла заміж за Птолемея й стала царицею. Того ж року після прибуття до Єгипту Гая Юлія Цезаря втекла до армії Ахілла, яка взяла в облогу столицю Єгипту.

Вона була весь час в армії, разом із своїм чоловіком-царем. Після поразки єгиптян 47 року до н. е. у битві в дельті Нілу. Її чоловік загинув, а Арсіноя потрапила у полон. Арсіною відправили до Риму, де вона у 46 році до н. е. пройшла у тріумфі Цезаря. Останній пощадив й відправив до храму Артеміди в Ефесі.

У 41 році до н. е. за намовою Клеопатри VII Арсіною (вважалася можливою претенденткою на трон) було вбито по наказу триумвіра Марка Антонія. Поховано в Ефесі.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Птолемей XIII

дітей не було

Джерела[ред. | ред. код]

  • Günther Hölbl: Geschichte des Ptolemäerreiches. Politik, Ideologie und religiöse Kultur von Alexander dem Grossen bis zur römischen Eroberung. Wissenschaftliche Buchgesellschaft, Darmstadt 1994, ISBN 3-534-10422-6, S. 204; 210–212; 216.