Атлантизм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Атлантизм або Євроатлантизмгеополітична філософія політичного, економічного та військового зближення держав Північної Америки та Західної Європи на базі спільних цінностей демократії, індивідуальної свободи та верховенства закону.

Теорія атлантизму зародилася в кінці Другої світової війни. Її основоположником вважають англійського географа та геополітика Гелфорда Маккіндера. На основі цієї ідеї був запущений план Маршалла, а 1949 року був заснований військово-політичний блок НАТО, метою якого стало запобігання поширенню радянського впливу на територію Західної Європи.

В XXI столітті, коли початкової причини появи атлантизму вже не існує, ця філософія набула нового відтінку у світлі «Війни проти тероризму». З 1991 року НАТО розширилось з 16 до 26 учасників, оскільки практично всі держави Варшавського договору увійшли до Північноатлантичного альянсу.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Політологічний енциклопедичний словник / уклад.: Л. М. Герасіна, В. Л. Погрібна, І.О. Поліщук та ін. За ред. М. П. Требіна. – Х . :Право, 2015

Література[ред. | ред. код]