База даних SCP

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
База даних SCP
SCP Foundation (emblem).svg
Посилання scp-wiki.wikidot.com
Тип вікі
літературний твір і серія творів
Мови англійська[1], російська[2], корейська[2], китайська мова[2], французька[2], польська[2], іспанська[2], тайська мова[2], японська[2], німецька[2], італійська[2], українська[2], бразильський варіант португальської мови[2], в'єтнамська[2], чеська[2] і традиційні китайські ієрогліфи[d][2]
Започатковано 2008
Рейтинг Alexa 10 961[3]
Ліцензія контенту CC BY-SA 3.0[d]
CMNS: База даних SCP у Вікісховищі

Special Containment Procedures або Secure, Contain, Protect  — сайт, що позиціонує себе як секретний міжнародний фонд зі знаходження, зберігання та дослідження аномальних об'єктів та явищ. Дані не несуть у собі правдивої інформації та пишуться виключно як художні статті.

Автори стверджують, що фонд SCP знаходиться поза межами будь-чиєї юрисдикції. Його наділено відповідними повноваженнями всіх основних світових урядів і він має завдання стримувати об'єкти та явища, які ставлять під загрозу безпеку навколишнього світу. Статті зазвичай пишуться про аномалії, які є значною загрозою для глобальної безпеки й можуть нести як фізичну, так і психологічну небезпеку.SCP-079

Концепція статей[ред. | ред. код]

Є три правила «фонду», від яких відштовхуються автори, що пишуть статті про аномалії.

Охороняти[ред. | ред. код]

Фонд захоплює аномалії, не допускаючи їх потрапляння в руки цивільних осіб (тим самим забезпечуючи їм безпеку) або ворожих організацій (тим самим забезпечуючи безпеку від них). Це досягається шляхом ведення глобального спостереження та швидкого реагування на будь-які прояви аномальної активності.

Утримувати[ред. | ред. код]

Фонд утримує аномалії, щоб не допускати поширення їхнього впливу. Це досягається шляхом їх переміщення, маскування або демонтажу, а також придушенням або недопущенням поширення інформації про аномалії серед широкої громадськості.

Захищати[ред. | ред. код]

Фонд захищає людство від аномальних ефектів, а також зберігає самі аномалії, доки вони не стануть повністю зрозумілими, або ж на їхній основі не буде розроблено нові наукові теорії. Фонд також може нейтралізувати або знищувати аномалії, але подібні дії застосовуються лише в крайніх випадках, коли аномалія занадто небезпечна, щоб її можна було утримувати.

Класифікація об'єктів[ред. | ред. код]

  • Непозначений (сірий) — нікому не відомо, що буде при зустрічі з об'єктом, або ж його нейтралізовано.
  • Безпечний (зелений) — об'єкт не становить загрози за умови дотримання правил стримування. Небезпека жертв і руйнувань при експериментах також повинна бути відсутньою або невеликою та прогнозованою.
  • Евклід (жовтий) — об'єкти, властивості яких не до кінця зрозумілі, або ж поведінку яких неможливо передбачити. «Евкліди» не становлять такої самої небезпеки для людства, як об'єкти класу «Кетер», проте їхнє утримання може бути доволі ускладненим.
  • Кетер (червоний) — об'єкти, які виявляють явну й активну ворожість стосовно до людського життя, цивілізації й/або простору-часу та здатні викликати значні руйнування в разі порушення умов утримання. Такі об'єкти повинні бути каталогізовані, міститися у відповідності з особливими умовами стримування та, за можливості, знищуватися.
  • Тауміель (чорний) — об'єкти, які мають високий ступінь секретності, зустрічаються вкрай рідко й застосовуються Фондом для утримання чи протидії іншим аномаліям, які представляють велику небезпеку, особливо — об'єктам класу «Кетер». Сама інформація про існування об'єктів класу «Тауміель» є секретною та доступною тільки високопоставленим співробітникам Фонду.
  • Екзотичний (синій) — група нестандартних класів об'єктів, які не можна віднести до вищезгаданих класів і які згадуються неймовірно рідко. Всього налічується сімнадцять нестандартних класів об'єктів, які використовуються для позначення тридцяти об'єктів SCP.
  • Метаклас (рожевий) — об'єкти, які неможливо віднести до жодного з вищезгаданих класів через властивості даного об'єкта самостійно змінювати свій клас чи взагалі всю свою документацію.

Персонал Фонду[ред. | ред. код]

Часто в історіях фігурують різні персони з персоналу Фонду, які безпосередньо беруть участь у захопленні, утриманні або дослідженні тих чи інших об'єктів. Поділяються за рівнями допуску, класами й посадами.

Рівні доступу[ред. | ред. код]

Рівень 0 (Для загального користування). Рівень допуску 0 видається співробітникам, які не становлять особливої ​​цінності, яким не потрібен доступ до інформації про аномальні артефакти чи істот, що зберігаються у Фонді. Як правило, рівень допуску 0 є у співробітників, які обіймали посади в канцелярії та відділі постачання установ, безпосередньо не пов'язаних з утриманням об'єктів, а також у персоналі обслуговування таких установ.

Рівень 1 (Для службового користування). Інформація рівня допуску 1 видається співробітникам, які працюють у безпосередній близькості до аномальних об'єктів або істот, але не володіють до них прямим, непрямим або інформаційним доступом, а також працівникам, які мають справу з таємною інформацією. Як правило, рівень допуску 1 є у співробітників, які обіймали посади в канцелярії та відділі постачання установ, які безпосередньо займаються утриманням об'єктів, а також у персоналу обслуговування таких установ.

Рівень 2 (Для обмеженого користування). Рівень 2 допуску видається співробітникам служби безпеки й науковим співробітникам, яким необхідний прямий доступ до базової інформації щодо аномальних об'єктів або істот, які перебувають на утриманні. Більшість науковців, польових агентів і фахівців з утримання мають рівнем допуску 2.

Рівень 3 (Таємно). Рівень допуску 3 видається найстаршим співробітникам служби безпеки й науковим співробітникам, яким необхідний доступ до докладної інформації щодо аномальних об'єктів або істот, які перебувають на утриманні, включаючи їхнє походження, обставини вилучення та довгострокові плани на них. Більшість найстарших наукових співробітників, керівників проектів, офіцерів служби безпеки, членів груп реагування та оперативників МОГ володіють рівнем допуску 3.

Рівень 4 (Цілком таємно). Рівень допуску 4 видається найстаршому управлінському персоналові, якому необхідний доступ до всієї інформації окремої установи й/або регіону, а також до довгострокових планів щодо операцій і наукових проектів Фонду. Як правило, 4 рівнем допуску мають тільки керівники Зон, керівники служб безпеки установ і командувачі МОГ.

Рівень 5 (Тауміель). Рівень 5 допуску видається співробітникам найвищої управлінської ланки Фонду й гарантує практично повний доступ до всієї стратегічної та секретної інформації. Як правило, рівнем допуску 5 мають тільки члени Ради O5.

Класи персоналу[ред. | ред. код]

Класи привласнюються персоналу на підставі щільності їхнього контакту з потенційно небезпечними аномальними об'єктами, істотами або явищами.

Клас А Клас надається співробітникам, які вважаються життєво важливими для стратегічних операцій Фонду, внаслідок чого їм заборонено будь-якої прямий доступ до аномальних об'єктів. Якщо персоналові класу з якоїсь причини необхідно перебувати поблизу до подібних аномалій (наприклад, у разі їхньої роботи в установі, що займається утриманням), вони зобов'язані постійно перебувати в захищених областях, доступ у місця безпосереднього утримання об'єктів для них заборонено. У надзвичайних ситуаціях співробітників класу слід негайно евакуювати в заздалегідь встановлену й безпечну область поза межами цієї установи. Членам Ради O5 клас надається на постійній основі.

Клас B надається співробітникам, які вважаються важливими для локальних операцій Фонду. Їм дозволено доступ тільки до тих аномальним об'єктів, істотам і явищам, які були піддані карантинові й заходам зі блокування можливого ментального або меметичного впливу. У разі порушення умов утримання чи ворожих дій проти установи Фонду співробітників класу B слід якомога швидше евакуювати в заздалегідь встановлену й безпечну область поза межами цієї установи.

Клас C надається співробітникам зі прямим доступом до більшості аномалій, які не становлять небезпеки або не виявляють ворожості. Співробітники класу С, які прямо контактували з потенційними джерелами ментального або меметичного впливу, можуть бути піддані обов'язковому карантину або психіатричному обстеженню на розсуд служби безпеки. У разі порушення умов утримання чи ворожих дій проти установи Фонду небойовий персонал класу С повинен або прибути до безпечної зони установи, або, у разі масового порушення умов утримання чи іншої катастрофічної події, провести евакуацію на розсуд місцевої служби безпеки.

Клас D видається видатковому персоналові, використовуваному для робіт з украй небезпечними аномаліями. Їм заборонено будь-який контакт зі співробітниками класу B. Співробітники класу D зазвичай набираються з ув'язнених у всіх країнах світу, перевага надається засудженим за насильницькі злочини й, особливо, засудженим до смертної кари. У разі крайньої необхідності може бути приведено у виконання Протокол 12, який передбачає набір співробітників з альтернативних джерел — наприклад, серед політичних ув'язнених, біженців та інших цивільних осіб. Набрані співробітники перевозяться в установи Фонду під достовірним приводом. Співробітників класу D необхідно регулярно піддавати обов'язковим психіатричним обстеженнями, а в кінці місяця — або обробляти амнезіаком класу B (або більш сильним), або ліквідувати, на розсуд місцевої службою безпеки чи медичної служби. У разі виникнення в установі катастрофічної події всі місцеві співробітники класу D підлягають негайному знищенню, якщо тільки місцева служба безпеки не прийме інше рішення.

Клас E — тимчасове позначення, що надається польовим агентам і персоналові, який бере участь в утриманні, якщо під час поставлення нового об'єкта на утримання вони піддалися потенційно небезпечним ефектам. Співробітників класу E необхідно якомога швидше помістити в карантин, після чого встановити за ними спостереження на предмет появи в їхній поведінці, особистості чи фізіології потенційно шкідливих змін. Такі співробітники можуть повернутися до виконання своїх обов'язків лише після повного допиту, медичного огляду та психіатричного огляду.

Посади[ред. | ред. код]

Нижче наведено найпоширеніші посадові найменування, використовувані Фондом.

Фахівці з утримання в установах Фонду грають дві основні ролі. У першу чергу команди утримання відправляються в місця прояви підтвердженої аномальної активності, щоб охороняти потенційний SCP-об'єкт, забезпечити початкові умови його утримання та здійснити транспортування до найближчої установи утримання Фонду.

Крім того, інженери й техніки Фонду займаються розробкою, удосконаленням та обслуговуванням камер, а також інших засобів, необхідних для утримання аномальних об'єктів, істот або явищ.

Наукові співробітники відповідають за дослідницьку діяльність Фонду, вони набираються з найобдарованіших і найкваліфікованіших вчених з усього світу. Серед них є фахівці з усіх можливих галузей, починаючи з хімії та ботаніки й закінчуючи такими маловідомими й вузькоспеціалізованими галузями, як теоретична фізика та ксенобіологія. Метою дослідницьких проектів Фонду є краще розуміння непояснених аномалій і принципів їхньої дії.

Співробітники служби безпеки (часто звані просто «охороною») займаються забезпеченням фізичної та інформаційної безпеки проектів, операцій і персоналу Фонду. Співробітники служби безпеки набираються головним чином з військових, співробітників правоохоронних органів і персоналу виправних установ. Вони володіють багатьма видами зброї, а також навчені діяти в цілому ряді надзвичайних ситуацій, включаючи як порушення умов утримання, так і ворожі дії. Співробітники Служби безпеки України також відповідальні за інформаційну безпеку, зокрема, за захист комп'ютерних систем установи від вторгнення ззовні, а також за збереження фізичних копій секретної документації. Окрім того, співробітники служби безпеки часто виявляються першою лінією оборони в разі ворожого вторгнення до установи Фонду.

Члени груп реагування — це висококваліфіковані й важкоозброєні військові підрозділи, які супроводжують команди з утримання в тих випадках, коли доводиться мати справу з агресивно налаштованими аномальними сутностями або представниками ворожих пов'язаних організацій. Також вони займаються охороною установ Фонду від ворожих втручань. Групи реагування є в усіх основних установах Фонду й завжди готові виступити на першу вимогу.

Польовий персонал — це очі й вуха Фонду. Вони навчені відшукувати та розслідувати будь-які ознаки прояву аномальної активності. При цьому вони часто працюють під прикриттям в органах правопорядку або впроваджені в місцеві служби, наприклад, службу швидкої медичної допомоги або служби контролю. Через необхідність підтримувати прикриття польові агенти, як правило, не оснащені обладнанням, необхідним для поводження з аномальною активністю. Тому як тільки факт наявності подібної активності підтвердиться, агент зазвичай викликає відповідним чином екіповану команду утримання з найближчого закладу Фонду. Саме вона й повинна охороняти потенційний SCP-об'єкт і здійснити його постановку на утримання.

Мобільні оперативні групи — це спеціалізовані підрозділи, зібрані з агентів-ветеранів найрізноманітніших установ Фонду і використовуються у випадках специфічних загроз. Їхній склад украй різний — мобільна опергрупа може складатися як із польових дослідників, що спеціалізуються і певному типі аномалій, так і бути важкоозброєним загоном, навченим упоруватися з конкретним видом ворожих аномальних істот.

Керівники Зон здійснюють управління основними установами Фонду та є найбільш високопоставленими співробітниками в регіонах їх розміщення. Вони відповідальні за безперервне безпечне функціонування своєї установи, утримання всіх аномалій, що знаходяться в ньому, а також проведення пов'язаних із ними проектів. Голови всіх основних місцевих служб звітують перед керівником Зони, який, у свою чергу, звітує перед Радою O5.

Члени Ради O5 — це комітет керівників Фонду найвищої ланки. Вони володіють повним доступом до всієї інформації, що стосується аномалій, що знаходяться на утриманні, здійснюють контроль за всіма глобальними операціями Фонду, а також займаються довгостроковим стратегічним плануванням. З огляду на важливість їхнього положення, членам Ради O5 не дозволяється контактувати з будь-якими аномальними об'єктами, істотами або явищами. Крім того, особи всіх членів Ради засекречено, використовуються тільки їхні числові позначення.

Примітки[ред. | ред. код]