Бланка II (королева Наварри)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бланка ΙΙ
фр. Blanche de Navarre
Бланка ΙΙ
Прапор
Прапор
королева-консорт Кастилії
Попередник: Ізабелла Португальська
Наступник: Жуана Португальська
Прапор
Прапор
Королева Наварри
Попередник: Карл ΙV
Наступник: Елеонора Ι
 
Народження: 9 червня 1424(1424-06-09)
Оліте
Смерть: 2 грудня 1464(1464-12-02) (40 років)
Ортез
Поховання: Lescar Cathedrald
Країна: Королівство Наварра
Релігія: католицтво
Рід: Трастамара
Батько: Іоанн ΙI
Мати: Бланка Ι
Шлюб: Генріх IV
Діти: немає

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Бланка II (1424-1464) — королева Наварри, була дочкою Арагонського короля Іоанна II і його першої дружини, Наваррської королеви Бланки I, крім цього, по шлюбу вона була королевою Кастилії і Леону.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1427 році вона, її брат і сестра були оголошені законними спадкоємцями Королівства Наварра. Бланка була обіцяна в дружини спадкоємцю трону Кастилії і Леону у 1436 році, в підтвердження мирного договору між Кастилією і Наваррою.

Королева Бланка I супроводжувала дочку в Кастилію на урочистості з приводу її одруження, які проходили в Вальядоліді 16 вересня 1440 року. Укладений шлюб так і не був консумований. У 1453 році, через 13 років, шлюб був анульований. Офіційне обстеження підтвердило невинність королеви. Розлучення було узгоджене з Папою Римським під приводом того, що якісь чаклунські сили перешкодили Генріху IV виконати свій подружній обов'язок. Після розлучення Бланку відправили додому, в Наварру.

В 1461 році, після смерті її брата, Карла, багато незадоволених наварців і прихильників анти-арагонської партії вважали Бланку законною королевою, а не її батька, який посів трон королівства. Листи Карла IV, в яких він називає своєю спадкоємицею сестру, підкріплюють претензії Бланки на трон.

Вона ув'язнена в замку Оліте, Бланка була залишена на милість свого батька, який приймає рішення вступити в новий союз з Францією. Король Франції Людовик XI і батько Бланки Іоанн ΙΙ вирішили, що 38-річна Бланка повинна стати дружиною 16-річного Карла Валуа, молодшого сина французького короля. Але Бланка відмовилася бути пішаком у політичній грі і весілля не відбулася.

Король Іоанн II був розлючений непокорою дочки він відправляє Бланку до іншої своєї дочки, Елеонори, і її чоловіку, Гастону IV Фуа, де вона фактично стає полонянкою в домі власної сестри. Між тим, дорога до замку сестри і зятя в Беарн лежав через землі, підвладні найлютішим ворогам Бланки, і, відповідно, була явною загрозою для її життя. 30 квітня 1462 року Бланка у своєму заповіті називає своїм спадкоємцем колишнього чоловіка Генріха IV Кастильського.

Після прибуття в Беарн Бланка була укладена в башту Монкада, де і померла 2 грудня 1464 року при загадкових обставинах. Деякі говорили, що вона була отруєна за наказом сестри, інші — що впала жертвою інтриг батька. Похована в кафедральному соборі Лескара у Франції.

Все своє життя Бланка залишалася бездітною. Хоча вона могла мати дітей

Джерела[ред. | ред. код]

  1. ALTADILL Y TORRONTERA DE SANCHO SAN ROMÁN, Julio. «Documentos inéditos». Boletín de la Comisión de Monumentos Históricos y Artísticos de Navarra. Pamplona, 1916
  2. ANGLÉS, H. Historia de la Música Medieval en Navarra, Pamplona, 1970
  3. YANGUAS Y MIRANDA. Diccionario de Antigüedades del reino de Navarra, t. I, Pamplona, 1964
  4. VV.AA Enciclopedia de Navarra Temática, vol. VII,1, Historia: Desde la prehistoria hasta 1234, Pamplona: Herper, 1989

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Бланка II (королева Наварри)

  • Cawley, Charles. Navarre, kings. Medieval Lands database. Foundation for Medieval Genealogy.