Блокування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Блокува́ння (англ. blocking, нім. blockierung, verriegelung, blockung) — фіксація робочих частин апаратів та механізмів у певному положенні, яке зберігається незалежно від того, усунено чи ні блокуючий вплив. Блокування підвищує безпеку обслуговування і надійність роботи обладнання, забезпечує необхідну послідовність вмикання механізмів та елементів пристроїв, а також обмеження переміщень механізмів в межах робочої зони.

Застосування[ред. | ред. код]

Блокування широко застосовують в промисловості. Наприклад, механічне блокування кришок електроапаратури, автоматичних вимикачів, пускачів, контакторів та інш. пристроїв шахтної і нафтопромислової автоматики, що виготовляється у вибухозахищеному виконанні, забезпечує захист обслуговчого персоналу при оглядах і ремонтах, запобігаючи відкриванню оболонки при наявності напруги в робочих камерах апарата.

Електричне блокування широко використовують на транспорті для безпеки проходження потягів і підвищення пропускної спроможності шляхів.

У гірництві — одній з найбільш складних і небезпечних галузей промисловості блокування застосовують на всіх видах шахтного транспорту, на людському і скіповому підйомах шахт для забезпечення заданого циклу руху, в системах керування гірничими машинами з

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]