Боаз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бо́аз (в деяких перкладах Во́оз) (івр. בעז‎) — біблійний праведник, прадід ізраїльського царя Давида, що згадується в Старому Заповіті в Книзі Рут. Він був сином Салмона (Рут. 4:20-21), та родичем ефратянина Елімеле́ха.

Пуссен, Рут та Боаз, 16601664

Історія[ред.ред. код]

У Елімелеха була дружина Ноомі́ та двоє синів Махло́н і Кілйо́н, які взяли собі за дружин двох моавітянок — Орпа́ і Рут і переселились до Моаву. Коли Елімелех і його сини померли, за древнім звичаєм Ноомі вирішила повернутись на батьківщину, а невісткам запропонувала залишитсь зі своїми батьками на свої землі. Орпа погодилась, а Рут сказала, що хоче піти разом з Ноомі та в усьому їй допомагати. Коли вони повернулись у Юдею Ноомі змінила ім'я на Ма́ра і вони поселились на землі Елімелеха.

Одного разу Рут прийшла на поле родича свого свекора — Боаза і попоросила у робітників дозволу збирати колоски за ними. Боаз помітивши молоду жінку запитав хто вона, робітники йому розповіли, що це вдова його родича Махлона. Вона сподобалась Боазові і він оцінив її доброчесність, адже вона покинула своїх батьків і батьківщину заради свекрухи. Він не тільки дозволив збирати колоски за женцями, але й сказаві їй ходити разом з робітницями щоб збирати колосся. Ноомі дізнавшись про це порадила Рут прийти до Боаза вночі та лягти поруч зни так як він був їх родичем то мав право викупити землю Елімелеха у Ноомі, та одружитись з Рут.

Рут прийшла на тік де спав Боаз і відкривши його ноги лягла поруч з ним, вночі він проснувся від холоду і побачив біля себе жінку, запитавши хто вона то почув у відповідь, що вона Рут його рабиня, а він має на неї право викупу. Але у Ноомі був ще ближчий родич і він мав більше право на викуп, тому Боаз вирішив спершу запропонувати йому цей викуп. Боаз зібравши десять старійшин міста запропонував цьому родичу викупити землю Елімелеха, той погодлився, але дізнавшись про вдову, яку він мав взяти за дружину, боячись розоритись він відмовився і за єврейським звичаєм віддав свою сандалю Боазові, що слугувало свідоцтвом зкріпленням угоди. Таким чином Рут стала дружиною Боаза і незабаром вона породила сина Ове́да, що був батьком Єссе́я, а Єссей був батьком Давида.[1]


Родовід Боаза[ред.ред. код]

«

А оце Перецові нащадки: Перец породив Гецрона, а Гецрон породив Рама, а Рам породив Аммінадава, а Аммінадав породив Нахшона, а Нахшон породив Салмона; а Салмон породив Боаза, а Боаз породив Оведа; а Овед породив Єссея, а Єссей породив Давида.[2]

 »

Боаз у світовій культурі[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]