Борис Ґоджунов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Борис Ґуджунов (болг. Борис Гуджунов, також поширено написання Гуджунов; *22 травня 1941, Пазарджик14 червня 2015, Софія) — популярний болгарський естрадний співак кінця 1960-тих років. Виконував пісні Атанаса Косева. За оцінкою критики це болгарський Френк Сінатра. Хіт «Надежда» існує у семи мовних версіях.

Біографія[ред. | ред. код]

Закінчив Національну академію театрального та кіномистецтва імені Крастьо Сарафова, а також Школу поп-співаків Болгарського національного радіо. За короткий час став солістом гурту «Срібні браслети». Згодом соліст оркестру «Софія». Автор текстів до власних пісень. Після 1965 року — справжня слава у Болгарії.

Співав також англійською (у стилі кантрі) та московською мовою, зокрема пісня «Трави пахнуть м'ятою» стала хітом у країнах СССР наприкінці 1960-тих.

Виконана Ґоджуновим пісня у стилі кантрі Green Green Grass of Home, траткувалася деким як демарш напередодні вторгнення військ Варшавського блоку до Чехії 1968. Однак це не завадило індустрії болгарської поп-музики активно просувати творчість Ґоджунова на ринки країн соціалістичного табору, фірма грамзапису «Балкантон» свідомо позиціонувала його як болгарського Френка Сінатру.

Провів багато успішних турів в Україні, РФ, Польщі, Сербії, Туреччині та східній Німеччині.

Після авіакатастрофи[ред. | ред. код]

Ґуджунов — один із небагатьох, хто вижив під час авіакатастрофи болгарського літака Іл 21 грудня 1971 — на його борту, зокрема, живцем згоріла зірка болгарської естради та подруга Ґуджунова — Паша Христова. Після цього він фактично зник зі сцени. Щоправда у 1990-х Ґуджунов, Борислав Ґранічаров та Боян Іванов створили тріо «Бо-Бо-Бо».

1998 отримав Ґран-прі «Золотий Орфей» за пісенну творчість.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Борис Ґоджунов був одружений з болгаркою, виховували сина, який нині живе у Великій Британії. 1981 познайомився з польською громадянкою Елжбетою, з якою пізніше одружився. Разом виховували сина Кристіяна.

Помер 2015 від ускладнень від діабету.

Джерела[ред. | ред. код]