Брамантіно

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Браманті́но (італ. Bramantino), справжнє ім'я Бартоломе́о Суа́рді (італ. Bartolommeo Suardi; бл. 1460/1470, Мілан — 1530, там само) — італійський живописець і архітектор.

Біографія[ред. | ред. код]

Справжнє ім'я — Бартоломео Суарді. Народився у період між 1460 і 1470 роками у Мілані. Існує дуже мало достовірної інформації про художника. Свій псевдонім (маленький Браманте) він взяв на честь італійського живописця і архітектора Донато Браманте, якого активно наслідував у своїй творчості. Був помічником Браманте, супроводжував його в Рим і там працював у Ватикані.

Усе життя художника пов'язане з Міланом, де на той час був популярний Леонардо да Вінчі. Попри це, Брамантіно зміг створити свій власний яскравий, гострий, і хоча дещо еклектичний стиль, який іноді страждав на недоліки в передачі перспективи і неточність в зображенні архітектурних деталей. З мистецьких пам'яток Мілана йому приписуються паперть церкви св. Назарія (1518) і різні картини, що зберігаються в Амвросіанській бібліотеці і в Національній бібліотеці палацу Брера. Іноді Брамантіно звинувачують у наслідуванні більш значних майстрів свого часу, у тому числі і Леонардо. У своїх пізніх роботах він близький до маньєризму. Упродовж тривалого часу Брамантіно був придворним художником і архітектором герцога Франческо II.

Художник помер у Мілані в 1530 році.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]