Бур'ян (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бур'янPicto infobox cinema.png
Жанр драма
Режисер Анатолій Буковський
Сценарист Євген Митько
У головних
ролях
Іван Миколайчук
Володимир Волков
Федір Панасенко
Оператор Кульчицький Микола Леонідович
Композитор Білаш Олександр Іванович
Кінокомпанія Кіностудія імені Олександра Довженка
Тривалість 1:28:30
Мова українська
Країна УРСР УРСР, СРСР
Рік 1966
IMDb ID 0290492

«Бур'я́н» — художній фільм 1966 режисера Анатолія Буковського за однойменний романом Андрія Головка. Прем'єра фільму - 9 липня 1967 у Києві, а 11 вересня 1967 — в РСФСР.

Сюжет[ред. | ред. код]

Давид Мотузка (Іван Миколайчук), демобілізований боєць Червоної армії, повертається після війни до рідного село на Полтавщині. Там він сподівається побачити зміни, викликані комуністичними експериментами, але в селі про революцію нічого не чули, тут далі зберегли традиційний спосіб життя найзаможніші лідери сільської громади, яких у фільмі з ідеологічних мотивів йменують «куркулі». Останніх підтримує колишній друг Давида, Корней Матюха (Володимир Волков), який став головою сільської ради. Одурманений пропагандою класової ненависті, Давид починає конфлікт із власними односельцями - Корнеєм та «куркулями».

Ідеологічна спрямованість[ред. | ред. код]

Фільм спрямований на поглиблення конфлікту в традиційному українському середовищі. Цей конфлікт створювала окупаційна влада СССР на території України, але, шляхом літературних прийомів, примушувала співчувати своїй ідеологічній агентурі на селі - демобілізованому бійцю Червоної армії. Через заново модельовану ситуацію «справедливості», московська влада переконувала українську аудиторію у безперспективності боротьби проти комуністів, а також виправдовувала будь-яку жорстокість по відношенню до своїх же односельців, ґлорифікувала ненависть поміж друзями та рідними в ім'я влади комуністів.

Акторський склад[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]