Бурова лебідка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Складові частини бурової вишки. № 7 — бурова лебідка

Бурова лебідка (рос. буровая лебедка, англ. draw works, bore winch; нім. Bohrwinde, Bohrhaspel) — лебідка для виконання спусково-підіймальних операцій подавання бурового інструменту у вибій та інших допоміжних робіт. Бурова лебідка забезпечує спуск і підняття колони бурильних труб, подачу долота на вибій свердловини, спуск обсадних труб, передачу потужності на ротор, підняття і опускання бурової вишки; входить до складу бурової установки.

Лебідка бурова складається з піднімальної (вал з барабаном, стрічкове гальмо, допоміжне електромагнітне гальмо і трансмісія ротора) і трансмісійної (ланцюгова коробка передач, проміжний вал і регулятор подавання долота) частин. У бурових установках універсальної монтажоздатності лебідка бурова монтуються нижче рівня підлоги бурової, на позначці 2,5 м від землі. Для бурових установок глибокого буріння потужність лебідки бурової на барабані становить 550—1250 кВт, найбільший натяг рухомого кінця талевого каната 200—340 кН, маса 13-48 т.

Бурові лебідки розрізняються за потужністю й іншими технічними параметрами, а також за кінематичними та конструктивними ознаками. Потужність бурових лебідок регламентується стандартом і знаходиться в межах 200 – 2950 кВт залежно від глибин буріння. За кількістю швидкостей підйому розрізняють дво-, три-, чотири-, шести-, восьми- та десятишвидкісні бурові лебідки. За кількістю валів розрізняють одно-, дво- та тривальні бурові лебідки. Для допоміжних робіт дво- і тривальні бурові лебідки забезпечуються фрикційною котушкою. При використанні одновальної лебідки для цього застосовують додаткову допоміжну лебідку.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]