Бурова лебідка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Складові частини бурової вишки. № 7 — бурова лебідка

Бурова лебідка (рос. буровая лебедка, англ. draw works, bore winch; нім. Bohrwinde, Bohrhaspel) — лебідка для виконання спусково-підіймальних операцій подавання бурового інструменту у вибій та інших допоміжних робіт. Бурова лебідка забезпечує спуск і підняття колони бурильних труб, подачу долота на вибій свердловини, спуск обсадних труб, передачу потужності на ротор, підняття і опускання бурової вишки; входить до складу бурової установки.

Лебідка бурова складається з піднімальної (вал з барабаном, стрічкове гальмо, допоміжне електромагнітне гальмо і трансмісія ротора) і трансмісійної (ланцюгова коробка передач, проміжний вал і регулятор подавання долота) частин. У бурових установках універсальної монтажоздатності лебідка бурова монтуються нижче рівня підлоги бурової, на позначці 2,5 м від землі. Для бурових установок глибокого буріння потужність лебідки бурової на барабані становить 550—1250 кВт, найбільший натяг рухомого кінця талевого каната 200—340 кН, маса 13-48 т.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Бойко В. С., Бойко Р. В. Тлумачно-термінологічний словник-довідник з нафти і газу. Тт. 1-2, 2004–2006 рр. 560 + 800 с.
  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Донецьк : Донбас, 2004. — ISBN 966-7804-14-3.
  • Тимошенко В.М., Лях М.М. , Савик В.М. Бурові споруди, їх монтаж та експлуатація. - Полтава: ПолтНТУ, 2008, - 105 с.
Гірнича справа Це незавершена стаття з гірництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.