Бінарний опціон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бінарний опціон, цифровий опціон або дигітальний опціон (англ. binary option, digital option, або англ. all-or-nothing) — це опціон, який приносить фіксований прибуток або не приносить нічого, залежно від виконання умови у момент закінчення терміну дії опціону.

Зазвичай йдеться про те, чи буде біржова ціна на базовий актив вище (або нижче) певного рівня. Фіксована виплата виробляється в разі виграшу опціону, незалежно від міри зміни ціни (наскільки вона вища або нижча).

Бінарні опціони відомі також як опціони "все або нічого" (all-or-nothing options), оскільки вони або приносять прибуток ("все") або не приносять нічого. Таким чином, прибуток фіксований, і тому подібні опціони відомі також як опціони з фіксованим прибутком (Fros-fixed Return Options).

Бінарні опціони дозволяють точно знати розмір виплати і можливих ризиків ще до укладення контракту, що забезпечує можливість простіше управляти великою кількістю торговельних операцій.

Спочатку бінарний опціон вважався екзотичним і не мав широкого вторинного ринку. Тому зазвичай він не міг перепродаватися іншій особі. У травні 2008 року Американська фондова біржа (AMEX) і Чиказька біржа опціонів (CBOE) почали систематичну торгівлю бінарними опціонами, а в червні 2008 року стандартизували ці контракти, що дозволяє їм мати зараз безперервне біржове котування.

Бінарні контракти доступні на основі безлічі базових активів: акції, товари, валюти і індекси.

Різниця між бінарними і традиційними опціонами (vanilla options)[ред.ред. код]

Бінарні опціони схожі із звичайними опціонами в тому сенсі, що виплати за ними залежать від ціни базового активу у момент закінчення дії контракту. Проте, в бінарних опціонах значення має лише напрям зміни ціни активу, але не величина цієї зміни.

Головна відмінність бінарних опціонів від традиційних - це масштаб потенційного прибутку або збитку. Бінарні опціони відомі також як опціони з фіксованим прибутком (FRO), так як в контракті дохід визначений заздалегідь на відміну від звичайних. Ризик звичайних опціонів набагато значніший, оскільки потенційний прибуток невизначений, хоча ризик можна скоротити за допомогою стоп-заявки (stop-loss orders).

Посилання[ред.ред. код]


Фінанси Це незавершена стаття з фінансів.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.