Вашингтон пост (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вашингтон пост
The Washington Post
Land on the Moon 7 21 1969-repair.jpg
Тип Щоденна газета
Формат

Власник Вашігтон пост компані
Редактор Маркус Броклі
Заснована 1877
Головний офіс 1150 15th Street, NW, Вашингтон, DC 20071, США

Веб-сторінка: www.washingtonpost.com

«Вашингтон пост» (англ. The Washington Post, укр. Вашингтонська Пошта) — американська газета. Видається в місті Вашингтоні. Найбільша газета столиці Сполучених Штатів Америки, також входить до числа найстаріших.

Історія[ред.ред. код]

Газета була заснована в 1877 році у Стілсоном Хатчінсом (Stilson Hutchins). В 1880 році у вона додала недільний випуск, ставши першою міською газетою, що виходить 7 днів на тиждень. Дев'ять років потому, у рамках кампанії з просування передплати, власники запропонували керівникові музичної групи Marine Band композитору Джону Філіп Сауза (John Philip Sousa) скласти марш, який супроводжував би церемонію нагородження переможців конкурсу коротких творів — нарисів. «Марш Washington Post» входить до числа класичних творів Сауза.

В 1899 році, в розпал Іспано-Американської війни, газета опублікувала класичну ілюстрацію Кліффорда Беррімена (Clifford K. Berryman) «Remember the Maine».

За станом на жовтень 2005 року, середнє число читачів склало 715 181 в будні дні та 983 243 по суботах. Таким чином, за кількістю читачів газета посідає 5 місце в США. Найбільший конкурент у Вашингтоні — Вашингтон таймс.

Станом на 2006 рік журналісти Post отримали 22 Пулітцерівських премії, 18 стипендій Німа і 368 призів Асоціації фотографів Білого дому.

Про газету[ред.ред. код]

Незважаючи на багату історію, в недавній період газета прославилася публікаціями, які сприяли Уотергейту — одному з найбільших політичних скандалів в історії США. Репортери газети Боб Вудвард і Карл Бернстін, таким чином, зіграли помітну роль у відставці президента Річарда Ніксона.

Газета входить до числа провідних щоденних видань США, поряд з Нью-Йорк Таймс, відомої в свою чергу міжнародними репортажами Wall Street Journal, що спеціалізується на економічних публікаціях та газетою Лос-Анджелес Таймс. Вашингтон пост, у свою чергу, зарекомендувала себе репортажами про політичні події Білого дому, Конгресу та інших побічних аспектах діяльності американського федерального Уряду.

Газета є приватною і, як і раніше, належить родині своїх засновників. Вона входить до складу Washington Post Company, яка, в свою чергу, також володіє іншими медійними і не-медійними компаніями, включаючи журнал Newsweek й Інтернет-журнал Slate

Посилання[ред.ред. код]