Веретільницеві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Веретінницеві
Веретінниця ламка (Anguis fragilis)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Ящірки (Sauria)
Інфраряд: Diploglossa
Родина: Веретінницеві (Anguidae)
Роди
Дивитись текст
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Anguidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Anguidae
EOL logo.svg EOL: 1731
ITIS logo.svg ITIS: 174093
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 51964
Fossilworks: 37992

Веретінницеві[1] (лат. Anguidae) — родина ящірок, що включає 12 родів, до яких загалом відноситься близько 120 видів. Веретінницеві зустрічаються в Євразії і у Новому Світі.

Опис[ред. | ред. код]

Веретінницеві є різноманітною родиною ящірок. Серед них зустрічаються як змієподібні, безногі види (наприклад веретінниця ламка), так і звичайні види з чотирма кінцівками, на яких є по п'ять пальців. У всіх Веретінницевих луска підкріплена невеликими кістковими пластинками.

У багатьох видів з обох боків є розтяжна складка шкіри, що полегшує проковтування їжі і дихання, а також допомагає при відкладанні яєць. Як і у справжніх ящірок, хвіст Веретінницевих легко відпадає і після деякого часу виростає знову (аутотомія), проте не повністю. На відміну від змій у веретінницевих рухливі повіки очей, а також слухові отвори.

У Веретінницевих сильні щелепи, в більшості випадків з притупленими жувальними зубами. Їжею більшості веретінницевих є комахи, молюски, а також інші ящірки і дрібні ссавці. Деякі види відрізняються живородінням.

Систематика[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Інститут зоології ім. Шмальгаузена. www.izan.kiev.ua. Процитовано 2018-06-04. 

Література[ред. | ред. код]

  • Ананьева Н. Б., Боркин Л. Я., Даревский И. С., Орлов Н. Л. Пятиязычный словарь названий животных. Амфибии и рептилии.. — М.: Русский язык, 1088. — 560 с. — ISBN 5-200-00232-X