Вермішель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вермішель

Верміше́ль (італ. vermicelli — «черв'ячки»), локшина — харчовий продукт із прісного тіста у вигляді коротких паличок. Різновид макаронних виробів, кругла в перетині й тонша ніж спагетті.

Перша згадка рецепта вермішелі зустрічається в книзі De arte Coquinaria per vermicelli e maccaroni siciliani (Мистецтво приготування Сіціліанських макаронів і вермішелі) написаної майстром Мартіно та Комо, мажордомом папського двору.

Назва вермішель устоялося не відразу. В Італії XIV століття в кожному місті використовувалися свої назви. Те що називалося в Тоскані «вермішель», у Болоньї називалося «ораті», у Венеції «мінутеллі», в Регії «ферментіні», в Мантуї «панкарделле».

Крім італійської вермішелі, існує рисова локшина, популярна в Південно-Східній Азії. Вона також відома як бі-хун або май-фун. За деякими версіями, саме ця локшина, завезена до Італії Марко Поло, послужила прообразом італійських макаронів. Проте, дана версія сумнівна, так як всі європейські макаронні вироби робляться тільки з твердих сортів пшениці, практично невідомої на Далекому Сході.

Існує також різновид макаронів «фідео», популярна в мексиканській кухні, яку також часто називають вермішель.

Посилання[ред. | ред. код]