Войцех Капінос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Войцех Капінос
Народився 1545
Львів, Королівство Польське
Помер 1610
Львів, Річ Посполита
Громадянство (підданство) Flag of Poland.svg Польща
Діяльність архітектор

Войцех Капінос (близько 1545 — близько 1610) — архітектор. Працював у Львові. Відомий також як Альберт Муратор (Albertus Murator).

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Львові, в родині італійського будівничого Фелікса Трубача, який заклав фундамент Вежі Корнякта. Вперше згадується в міських актах у 1582. Був прийнятий до цеху будівничих за рекомендацією Генріха Горста. 1585 року прийняв у Львові «міське право» (отримав громадянство). При цьому поручителем виступав Генріх Горст і Станіслав Мазай.[1] До 1610 року значився серед майстрів цеху будівничих. Його син Войцех Капінос молодший (на прізвисько Зичливий) став архітектором і скульптором. Видав доньку Єлизавету заміж за архітектора Павла Римлянина. Другу доньку — за архітектора Амвросія Прихильного. Помер у Львові.

Польський історик Владислав Лозинський вважав, що Капінос і Прихильний були будівничими доволі посереднього рівня. Їхню участь у спорудженні ключових ренесансних споруд Павла Римлянина пояснював скоріше родинними зв'язками.[2]

Роботи
  • 1597 року за умовою з Львівським братством разом із Павлом Римлянином будував Успенську церкву. Роком пізніше Римлянин з невідомих причин усунувся від справи. Керівництво будовою обійняв Капінос спільно з Амвросієм Прихильним.[3]
  • 1595 року спільно з Римлянином перебудовував кам'яницю Корнякта на площі Ринок (розібрана у 1750-х, нині на її місці дім № 29). Разом з Андреасом Бемером на замовлення магістрату побудував фонтан напроти Ратуші (існував до кінця XVIII ст).
  • 1602 року розпочав будівництво вежі Єзуїтської фіртки (пізніше продовжено Амвросієм Прихильним)[4].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Любченко В. Ф. Львівська скульптура XVI—XVII століть. — Київ : Наукова думка, 1981. — С. 67.
  2. Łoziński W. Sztuka Lwowska w XVI i XVII wieku. Architektura i rzeźba. — Lwów, 1901. — S. 55.
  3. Łoziński W. Sztuka Lwowska… — S. 53.
  4. Вуйцик В. С. Львівські хвіртки. Штрих до історії міських фортифікацій // Галицька брама. — № 9—10 (57—58). — С. 14.

Джерела[ред.ред. код]