Вікіпедія:Вікізустрічі/103

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Учасники Вікізустрічі у Полтаві.
Зліва на право: Pavlo1, Kharkivian, DenysZ, Slovolyub
Місце: Полтава, кафе «Берізка» (Корпусний парк)
Час: 17 серпня 15:00-21:00
Учасники: Kharkivian, DenysZ, Slovolyub, Pavlo1
Погодні умови: +24°C

Обговорювані питання[ред. код]

  1. Коротке знайомство.
  2. Kharkivian презентував звіт ГО «Вікімедіа Україна» за 2012 рік і запропонував в майбутньому створити в Полтаві «регіональний осередок ВМУА», зауваживши, що основними проектами, які можуть успішно реалізовуватись на регіональному рівні є вікіекспедиції, Освітня програма Вікіпедії, а також Вікі любить пам'ятки та Вікі любить Землю.
  3. Запропоновано залучити до проекту «Освітня програма Вікіпедії» деякі виші Полтави, зокрема Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Обговорювались технічні питання стосовно залучення вчителів до редагування Вікіпедії та поліпшення статей про міста, містечка та села Полтавської області, а також вчителів з районів до наповнення фотографіями міст і сіл Полтавщини.
  4. Ще одним дотичним питанням «Освітньої програми Вікіпедії», яке підіймав Pavlo1, зважаючи на досвід севастопольського віківишколу, було питання створення риби-заготовки «вікілекції» (як текстової, так і слайдової; можливо, кількох варіантів) для різних цільових груп (різних аудиторій), аби кожний бажаючий не готувався до віківишколів як до розстрілу, а міг прочитати цю заготовку, що спростило процес підготовки до подібних заходів з базою хронометражу у 45 хвилин. Він має включати основи з користування Вікіпедії (внутрішні посилання, червоні посилання, пошук у Вікіпедії тощо), основні правила Вікіпедії та основи вікірозмітки.
  5. Kharkivian поділився досвідом вікіекспедицій, і запропонував і полтавцям долучитись до такого виду діяльності. Під час вікізустрічі висловлювались думки, що до цього руху полтавці долучаться наступного року.
  6. Kharkivian презентував присутнім посібник «Як редагувати Вікіпедію» та повідомив, що наразі триває підготовка до другого видання, а тому закликав присутніх подати зауваження до нього.
  7. Обговорили можливість створення порталу «Полтавщина», який за задумом має об'єднати вікіпроекти «Полтава» і «Кременчук» а в перспективі «Миргород» та інші регіональні і краєзнавчі проекти. Узгодили порядок дій. Визначились, що для успішного функціонування проекту необхідно, аби 2-3 вікіпедистів слідкували за оновленням інформації у проектах та порталах.
  8. Обговорили координацію дій під час вікімісячника Полтавщини (6 — 29 вересня 2013).
  9. Взаємно поділилися досвідом редагування статей. Дотично згадали про авторське право, критерії значення та джерел. Під час зустрічі ще раз розібрались з особливостями ліцензування текстів, питанням дозволів. Розглядаючи критерії значимості, зійшлись на тому, що вони не можуть бути надміру деталізованими, але мають вказувати на основні моменти, за якими можна визначити значимість предмета статті. Також зійшлись на тому, що членство у національних професійних спілках може слугувати лише додатковим критерієм значимості, а не основним.
  10. Попили пива (соку). Неформально поспілкувались про життя. Відпочили.