Портал:Кременчук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал:Кременчук
Кременчук в Українській Вікіпедії

Портал Кременчук

Кременчу́к — місто обласного підпорядкування в Полтавській області України, адміністративний центр Кременчуцького району.

Населення міста — близько 226,87 тис. чол. (на 2011 рік). За цим показником займає 28 місце по Україні. Адміністративно місто поділене на два райони: Автозаводський (лівобережна частина) та Крюківський (переважно правобережна та частково лівобережна). Розташований в зоні помірного континентального клімату в межах Придніпровської низовини і середньої течії річки Дніпро на лівому та правому її берегах, в центральній частині України на відстані 115 км від обласного центру м. Полтави і 290 км від столиці України м. Києва. Територія становить 9600 га.

Кременчук — це великий індустріальний центр Полтавщини. На сьогодні у місті функціонує 86 потужних промислових підприємств, 58 будівельних організацій різних форм власності та близько 14 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. За рейтингом регіонів, міст та районів України Кременчук займає 8-ме місце з 494 територій України. Загальна сума від зборів та податків, зібраних у Кременчуці та районі за перші 11 місяців 2011 року — 9,2 мільярда гривень.

Детальніше про Кременчук...

Добра стаття


Вибране зображення

Трамвай на вулиці Херсонській Кременчука в 1900 р.Категорії


Новини КременчукаЦікаві факти

  • Тарас Шевченко, перебуваючи у місті, записав у своїх нотатках народну пісню «Пливе щука з Кременчука»
  • У Кременчуці до Другої світової війни серед міщан найбільшу частку складало еврейське населення. Так на 1 жовтня 1928 року, у місті проживало 64180 людей, у тому числі: 46% — евреїв, 43,9% — українців та 8,3% — росіян.


Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про славне місто Кременчук.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится згори лівроуч, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.Запити на статті • Запити на зображення • Незавершені статті • Червоні посилання

Портал Кременчук

Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти