Вікіпедія:Вікізустрічі/123

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

First Wikiexpedition to Chernihiv raion of Chernihiv oblast 23 of November 2013 (18-th wikiexpedion) (in English)[ред. код]

Перша вікіекспедиція по Чернігівському району Чернігівської області 23 листопада 2013 року (18-та вікіекспедиція)[ред. код]

Час проведення: 23 листопада 2013 року.

Територія: Чернігівський район (Чернігівська область) Чернігівської області.

Учасники
  1. Приходько Микола, керівник та ініціатор експедиції, член ГО "Вікімедіа Україна" --Nickispeaki (обговорення) 19:43, 18 листопада 2013 (UTC)
  2. --Victoriya Santmatova (обговорення) 13:22, 20 листопада 2013 (UTC)
  3. --Star1961 (обговорення) 19:40, 20 листопада 2013 (UTC)

Маршрут[ред. код]

Чернігівський район (Чернігівська область) Чернігівської області:

Чернігів (9-14 - початок експедиції) • Павлівка 9-30 • Гущин 9-36 • Павлівка 9-55 • Радянська Слобода 10-03 • Киїнка 10-12 • Шестовиця 10-40 • Ягідне 11-25 • Скорінець (лісництво) 11-52 • Золотинка 12-06 • Скорінець 12-47 • Красне 13-05 • Ладинка 13-45 - обід Друцьке 14-06 • Ладинка 14-10 • Красне 14-25 • Ягідне 14-30 • Іванівка 14-41 • Количівка 15-10 • Чернігів 15-50.

Звіт[ред. код]

Ранок нас зустрів дощем. ;-( ;-0 Але на наше щастя, більшу частину подорожі ми провели таки без дощу. Тому фотографії вийшли навіть кращі, ніж я гадав. Дороги були гарні, села доглянуті. Хіба що Гущин вже у досить занепадницькому стані. Деякі хати покинуті. Воно і ясно - поруч відстійники Чернігова, тому "аромати" там такі, що всі жителі, які можуть кудись тікати, вже кудись втікли. Хоча і дорога до села є, і стан дороги посередній. Але ж.... Ще Золотинка у такому стані. Але те село, гадаю, однозначно приречене, якщо наше керівництво держави і далі буде розвивати тільки Київ, Донецьк і ... власні маєтки замість українських доріг і сел, як це робиться у тій же Західній Європі, куди ми нарешті хочемо (Євромайдан та інше). Пам'яток із списку не вийшло знайти - воно і не дивно! Під дощем ще спробуй пошукати місцеві кургани, які навіть місцеві жителі мало хто знає.

В цілому, вважаю експедицію досить успішною - було зроблено багато фоток - десь мінімум по 5-10 по кожному селу. Звістно, якість їх не супер, аля для такої погоди досить гарна. Ну і дорога із Золотинки теж підкачала - там тільки танки і джипи проїдуть, тому до 2 сіл не встигли доїхати - та й так приїхали до Іванівки, коли вже вечоріло... Ще підмітив таку деталь - треба мати із собою ОБОВЯЗКОВО ДУЖЕ ДЕТАЛЬНІ КАРТИ, а краще джіпіеси. Нам у цьому плані пощастило - карта 1:1 км, у водія джіпіес, він місцевий і у всїх селах був. По маршруту ми йшли так, що навіть у одне село приїхали на 2 хвилини раніше! А ще в одне рівно в 11-25! ;-0 ;-) Крім того, із краєзнавцями і місцевою адміністрацією треба домовляти заздалегідь (за тижнів два). Враховуючи, що фінансування проекту було зроблено за кілька годин до початку вікіекспедиції, то... Так що і висновки певні теж зроблено. Була би підтримка краєзнавців і адмініістрації було б тільки краще, як показує попередній досвід.

Окремо хочу сказати про памятники і церкви. Так, вони є! ;-) Але чомусь адміністрація їх не вносить до переліку. Будинок культури в Іванівці теж туди можна внести - чарівний будинок. У Ладинці є санаторій Десна і котеджні будинки для відпочиваючих. Літом всі бажаючі можуть відпочити на Десні.

Окремо хочу подякувати колегам - завдяки дружній підтримці все пройшло набагато злагодженіше і веселіше! :-) Вікторія нагадувала відмітити час заїзду до села, пан Сергій надав свій фотоапарат, водій теж завчасно зупинявся перед цікавими обєктами.

Так що вікіекспедиція пройшла чудово! І ви теж приєднуйтеся! :-) Або проведіть у своєму краї. --Nickispeaki (обговорення) 09:55, 25 листопада 2013 (UTC)

Вікіекспедиція пройшла в дружній атмосфері порозуміння та взаємодії учасників і водія, котрий вгадував кожне наше бажання. Дуже пощастило з автотранспортом, салон котрого був просторим та комфортним, що було важливим і зручним для гарної поїздки.--Victoriya Santmatova (обговорення) 19:42, 26 листопада 2013 (UTC)

Список сіл[ред. код]

Всього 13 сіл, в дужках зазначена кількість жителів.

Всього було зроблено близько 600-800 фотографій. З них вже завантажено 553. Всі села будуть проілюстровані найкращими із наявних фото.

Фотозвіт[ред. код]

Категорія із зображеннями на Вікісховищі - ВСІ ФОТОГРАФІЇ

Враження учасників[ред. код]

Що вразило особисто мене - художньо оформлені криниці. Хоч і поїздив по Україні вже трохи, але таких криниць ніде не бачив! ;-0 ;-) Прямо такі Чернігівські Барокові криниці. Ну і розмах села Киїнка - до київських маєтків під Обуховом дуже далеко, для Чернігова дуже кидається в око. --Nickispeaki (обговорення) 10:06, 25 листопада 2013 (UTC)

Деякі села ще нічого виглядають, чимось приваблюють — у кожному селі є своя родзинка. А що стосується придатності для проживання, деякі, на жаль, просто вимирають.--Victoriya Santmatova (обговорення) 16:34, 26 листопада 2013 (UTC)

В цілому експедиція виявилась змістовною - отримали враження, інформацію, фотографії. Приємно здивували школи у с.Киїнці та с.Ягідному, церква у с.Друцьке. готельний комплекс у с.Іванівка. Гарні і навколишні краєвиди, навіть у таку погоду вони не втрачають своєї миловидності. Звичайно, несприятливі економічні умови зупинили розвиток сіл, і перспективи поки що неоптимістичні, але близкість до обласного центру є, мабуть, позитивним фактором. --Star1961 (обговорення) 21:20, 27 листопада 2013 (UTC)

Див. також[ред. код]