Вікіпедія:Поширені питання
Зовнішні відеофайли | |
---|---|
Поширені питання про Вікіпедію | |
10 питань про Вікіпедію на відео за 3 хвилини |
Ця сторінка містить довідкові матеріали, що повинні пояснити питання, типові для новачків. Якщо після ознайомлення з цими матеріалами у Вас залишились запитання стосовно Вікіпедії (а то й з'явилися нові) — не ставте їх тут, для того призначено гостинну Кнайпу (зверніть увагу, що там є тематичні розділи). Ця сторінка поповнюється виключно шляхом узагальнення обговорень, що проводилися у Кнайпі та інших частинах Вікіпедії.
Загальні запитання
Яка мета Вікіпедії?
Мета української Вікіпедії — створити повноцінну, точну енциклопедію українською мовою, інтегровану з іншомовними частинами проєкту (Вікіпедія:П'ять основ, Вікіпедія:Як і для чого ми розвиваємо Вікіпедію).
Вміст і публікація статей
Як редагувати статтю?
Де можна повправлятись у редагуванні?
У Пісочниці або на своїх підсторінках.
Ви можете створити персональну пісочницю, якщо Ви вже зареєструвались і увійшли в систему.
Як завантажити нове зображення?
Вікіпедія:Завантаження зображень
Я створив статтю, але пошук її не знаходить. Є якісь умови, щоб стаття була опублікована?
Ні, це просто затримка індексування нових статей. Одразу після створення стаття видима для всіх.
Структура проєкту
Яка технічна реалізація проєкту?
Про комп'ютерне забезпечення (hardware) проєкту можна почитати в статті Вікіпедія:Сервери.
Інтервікі
Зображення
Правописна спрямованість
Щодо дотримання норм літературної української мови
Хімія чи хемія?
Перенесено в архів.
Написання літер Г та Ґ в іншомовних іменах та географічних назвах
Перенесено в Вікіпедія:Правила відтворення власних назв іншомовного походження
RE: Вікіпедія: Жодних оригінальних досліджень — Так в чому ж суть ознаки «оригінальності»???
Перенесено у Обговорення Вікіпедії:Жодних оригінальних досліджень.
Переклад імен з російської та білоруської
Перенесено у Обговорення Вікіпедії:Правила перекладу з близькоспорідених мов
Правила найменувань статей в категорії Персоналії
Як «переїжджати» статтю? (Наприклад, коли назва статті була вибрана невдало, і її змінено, лінки на неї теж змінено (скільки знайдено) і тепер залишилася стаття, на яку ніщо не веде, крім лінку в алфавітному списку статей.)
Отже, ситуація: створено статтю «Нова стаття» і вже є багато посилань на неї. В один прекрасний день стало зрозуміло, що статтю бажано перейменувати. Що робити?
- Відкрити статтю «Нова стаття» і за допомогою функції «Перемістити її» перемістити зміст даної статті в статтю з новою назвою. При переміщенні буде створена нова стаття з вказаним іменем (наприклад «Нова стаття (версія 2)»). При цьому стара стаття стане перенаправленням на нову (її першим рядком буде ''«#REDIRECT [[Нова стаття (версія 2)]]»''). Це значить, що при використанні посилань на статтю «Нова стаття» користувач буде автоматично перенаправлений на статтю, вказану в посиланні після команди #REDIRECT (в нашому випадку «Нова стаття (версія 2)»)
Щодо проблеми з різночитаннями, то вона також може бути розв'язана за допомогою механізму перенаправлень.
- Приклад: Існує стаття «Тарас Шевченко». Дуже хотілось би, щоб при пошуку «Тарас Григорович Шевченко», «Т. Г. Шевченко», «Шевченко Т. Г.» тощо знаходилася стаття «Тарас Шевченко». Використовуючи механізм перенаправлень, цю проблему можна легко розв'язати. Створюються статті-перенаправлення з назвами «Тарас Григорович Шевченко», «Т. Г. Шевченко», «Шевченко Т. Г.». Зміст усіх цих сторінок буде однаковий: «#REDIRECT [[Тарас Шевченко]]».
Посилання на електронні джерела
Див. Вікіпедія:Посилання на джерела
Різне
- Як чистити кеш?
- Чому Спеціальна:Whatlinkshere/Категорія:Хімія не показує посилань на статті? Як можна побачити динаміку збільшення кількості статей в категорії (зовнішня статистика під увагу не береться).--Albedo 07:49, 13 грудня 2005 (UTC)
- Чому математичні формули написані у OpenOfficeFormula не читаються ПЗ Вікі-Медія? Адже була мова що math-ml має підтримуватись. Фактично ж Formula використовує TeX, проблем би немало бути. Мене цікавить також, щоб вікіпедія таки підтримувала стандарти OpenOfficeFormula, втоді пистаи математику було б на порядок легше.--Albedo @ 08:50, 28 травня 2006 (UTC)
Вставка зображення з інших розділів
Доброго дня. Не можу вставити зображення з російської сторінки вікіпедії. Одне відображається нормально, але решта - ні. Що я роблю неправильно? Стаття Вулиця Коперника (Львів) Alex Isayenko 06:48, 2 вересня 2010 (UTC)
- Вітаю, се дійство робиться наступним чином, зберігається файл з рувікі на свій комп'ютер, потім завантажується в укрвікі, звісно вже під українсьокою назвою. Інша ситуація з файлами, що знаходяться в загальному вікіСховищі, такі файли доступні з будь-якої вікі. --Igor Yalovecky 08:23, 2 вересня 2010 (UTC)
- Дуже вам дякую за пояснення :)Alex Isayenko 10:17, 2 вересня 2010 (UTC)
Офлайн-копія Вікіпедії
Чи можна зробити оффлайн копію всієї Вікіпедії, чи вже така існує? Як її зробити?--З повагою, Vgolubev 16:11, 4 липня 2011 (UTC)
- Вікіпедія:Викачати_базу_даних. +є версії для Стардикту (Зоряний словник), у мобі-форматі тощо--Albedo 17:02, 4 липня 2011 (UTC)