Вільям Джордж Армстронг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вільям Армстронг
Гармата Армстронга (Японія, 1868)

Вільям Джордж Армстронг (англ. William George Armstrong) (26 листопада 1810, Ньюкасл-на-Тайні - 27 грудня 1900) - англійський інженер, конструктор гармат, промисловець, барон.

Біографія[ред.ред. код]

Вільям Джордж Армстронг народився в Ньюкаслі-на-Тайні в сім'ї торговця зерном Вільяма Армстронга. Згодом, у 1850 р. його батько став мером Ньюкасла. Вільям Джордж Армстронг навчався в граматичних школах. Після закінчення школи, провів п'ять років у Лондоні, вивчаючи право, а потім повернувся в Ньюкасл. З 1835 року працював у юридичній фірмі Донкін, незабаром ставши партнером. Одружився з Маргарет Рамшоу (Margaret Ramshaw). Армстронг пропрацював юристом 11 років, але цікавився технікою, і в результаті вирішив зайнятися виробництвом.

У 1845 році Армстронг заснував фабрику, яка займалася виробництвом гідравлічних кранів та інших гідравлічних пристроїв.

У 1854 році, з початком Кримської війни, Армстронг дізнався про проблеми з артилерією в британській армії і почав розробку нового типу гармати. Гармата Армстронга була першою що заряджалася з казенної частини. До Армстронга гармати відливалися тільки цілком з чавуну або бронзи. Армстронг виробив систему складання гармати з декількох циліндричних частин. Була виготовлена ​​пробна партія в 6 гармат, і урядова комісія дала схвальний відгук, але з закінченням війни справа не отримала подальшого ходу. Тільки в 1858 році, коли побоювалися розриву з Францією, британський уряд знову звернулося до Армстронга, і в 1859 році його гармати були прийняті на озброєння армії і флоту. Армстронг став артилерійським інженером військового міністерства і налагодив виробництво своїх гармат в Вулічському арсеналі. У той же час був заснований приватний завод в Елсвіке, біля Ньюкасла, який виробляв гармати Армстронга.

Впровадження нових гармат, однак, зустріло сильний опір. Гармати Армстронга звинувачували в недостатньої зручності, малої надійності, дорожнечі, складності у використанні. У 1863 році була призначена нова комісія для детального випробування гармат Армстронга і порівняння їх з гарматами Вітворта, що заряджались з дула. Уряд припинив замовляти гармати Армстронга, повернувшись до гармат що заряджалися з дула.

У 1864 році Армстронг пішов з державної служби і зайнявся розвитком виробництва на своєму підприємстві. У 1867 році він домовився з суднобудівником Чарлзом Мітчеллом про співробітництво, що полягає в тому, що Мітчелл будував суда, а Армстронг виготовляв для них артилерію. У 1868 році Армстронг провів випробування своїх морських гармат великого калібру разом з крупповськими, і тільки використання призматичного пороху в останніх дало їм перевагу. У 1876 році Армстронг побудував першу важку 100-тонну гармату калібром 45 см.

У 1897 фірма Армстронга злилася з фірмою його старого конкурента Вітворта, утворивши компанію Armstrong Whitworth.

Вільям Джордж Армстронг помер в 1900 році.

Посилання[ред.ред. код]