Armstrong Whitworth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Armstrong Whitworth
Тип aerospace manufacturer[d], Корабельня і бізнес-підприємство
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь автомобільна промисловість, Суднобудування і locomotive manufacturing[d]
Попередник(и) Palmers Shipbuilding and Iron Company
Наступник(и)
(спадкоємці)
Vickers-Armstrongs
Засновано 1847
Засновник(и) Вільям Джордж Армстронг
Закриття (ліквідація) 1927
Штаб-квартира Манчестер
Продукція повітряне судно
зброя
Локомотив
корабель
Власник(и) Вільям Джордж Армстронг

CMNS: Armstrong Whitworth на Вікісховищі

Армстронг, Вітворт і Ко (англ. Sir W G Armstrong Whitworth & Co Ltd) — найбільша англійська промислова фірма кінця XIX — початку XX століття, що займалась виробництвом озброєння, будівництвом суден, виробництвом автомобілів та літаків.

Історія[ред.ред. код]

Історія компанії почалась, коли інженер Вільям Джордж Армстронг у 1847 році заснував фірму з виробництва гідравлічних механізмів. З 1856 року Армстронг зайнявся виробництвом артилерії, причому свого нового типу (нарізних гармат, що заряджаються з казенної частини).

У 1882 році компанія об'єдналась із суднобудівною фірмою Чарльза Мітчелла й отримала назву Sir WG Armstrong Mitchell & Company. Тільки до 1907 року на заводі було збудовано 71 військове судно, в тому числі багато крейсерів японського флоту, що брали участь у російсько-японській війні.

У 1895 році відбулось злиття компанії з артилерійською фірмою Вітворта, давнього конкурента Армстронга (сам Вітворт до того часу вже помер) та об'єднана компанія отримала назву Sir W G Armstrong Whitworth & Co Ltd.

У 1902 році були вироблені перші автомобілі, а у 1912 році — створено «повітряне відділення», яке у 1920 році стало філією Armstrong Whitworth Aircraft.

У 1927 році відбувся розподіл компанії. Збройний бізнес був куплений Vickers Limited і утворив компанію Vickers-Armstrongs. Авіаційне та автомобільне виробництво утворили окремі компанії.

Авіація[ред.ред. код]

Armstrong Whitworth у 1912 році заснував «повітряне відділення», яке згодом стало компанією Sir W. G. Armstrong Whitworth Aircraft Company. Під час злиття Vickers и Armstrong Whitworth у 1927 році, Armstrong Whitworth Aircraft була викуплена J. D. Siddeley і стала окремим самостійним підприємством.

Продукція компанії[ред.ред. код]

Артилерія[ред.ред. код]

Схема роботи 15"/42 Mark I

Ракетна зброя[ред.ред. код]