Вімм-Білль-Данн Україна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вімм-Білль-Данн Україна
Тип Приватне акціонерне товариство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь Харчова
Засновано 2001
Закриття (ліквідація) 2011
Штаб-квартира Вишневе
Ключові особи Марек Томалак (Генеральний директор PepsiCo Україна)
Людмила Пугаєва (Голова правління Вімм-Білль-Данн Україна)
Продукція Молочні продукти, дитяче харчування
Власник(и) PepsiCo
Співробітники близько 800
Холдингова компанія PepsiCo
pepsico.ua

ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» (ВБД, WBD, рос. Вимм-Билль-Данн, англ. Wimm-Bill-Dann) — український виробник молочної продукції та продуктів дитячого харчування, з 2011 року є частиною компанії PepsiCo. За результатами 2016 року входить до десятки найбільших виробників молочних продуктів[1] в Україні.

Діяльність в Україні[ред. | ред. код]

Приватне акціонерне товариство «Вімм-Білль-Данн Україна» утворилося після придбання російською продовольчою компанією «Вімм-Білль-Данн» у 2000—2002 роках двох спеціалізованих заводів з переробки молока в Україні, розташованих у м. Вишневому Київської області та у м. Харкові. У 2011 році підприємство разом із його українською філією придбала міжнародна компанія PepsiCo[2].

Відразу після купівлі PepsiCo робить значні інвестиції у виробництва. Так, у 2012 році компанія інвестувала 120 млн грн у запуск окремої повністю автоматизованої лінії з виробництва дитячого харчування «Агуша» на базі заводу у Вишневому[3].

Виробничі підприємства[ред. | ред. код]

До компанії входить Київський молочний завод (Київщина, м. Вишневе). Раніше компанія володіла Харківським молочним комбінатом.

Отримане від постачальників молоко проходить перевірку в двох лабораторіях — мікробіологічній та хімічній. Сировина перевіряється на відповідність фізико-хімічним, мікробіологічним та санітарно-гігієнічним вимогам.

PepsiCo в Україні - виробництво ряжанки.jpg

На підприємстві впроваджено систему управління якіcтю та харчовою безпекою, що сертифікована за схемою сертифікації FSSC 22000.

Компанія виробляє продукцію під брендами «Слов'яночка», «Чудо», «Машенька» та молочне дитяче харчування «Агуша», тут переробляється 175 тис. тонн молока щороку.

Київський молочний завод № 3[ред. | ред. код]

PepsiCo в Україні - виробництво у Вишневому.jpg

Київський міський молочний завод № 3[4] у Вишневому був уведений в експлуатацію 23 грудня 1973 року. З 2002 року він у власності компанії.

2011 року підприємство придбала компанія PepsiCo, після чого обладнання на заводі було модернізовано та встановлено нові виробничі лінії. Модернізація дозволила скоротити споживання води на 16 % та енергії на 4 % під час виробництва[5].

PepsiCo в Україні - виробництво йогуртів.jpg

2012 року PepsiCo інвестує 120 млн грн у запуск автоматизованої лінії з виробництва дитячого харчування «Агуша». У виробництві використовується молоко екстра-класу. Фруктові інгредієнти надходять із Вінницької області — від виробника фруктових наповнювачів із власних фруктів та ягід «Аграна Фрут»[6].

2015 року за результатами внутрішнього оцінювання корпорації PepsiCo завод у Вишневому визнано найкращим молочним виробництвом серед підприємств PepsiCo в Європі[7].

Відзнаки[ред. | ред. код]

За результатами перевірки, проведеної центром незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ» 2017 року, кефір та кисломолочний сир «Слов'яночка» 9 % отримали оцінку «відмінно»[8].

2016 року молоко «Слов'яночка» було визнане одним із найчистіших і найякісніших за результатами всеукраїнського дослідження молока, проведеного центром незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»[9].

«Зірка якості» дегустаційного конкурсу галузевого рейтингу «Кращий виробник року», почесний диплом незалежної споживчої експертизи, диплом національної програми «Кращий вітчизняний товар», почесний диплом переможця конкурсу якості «Краща продукція Харківщини — 100 кращих товарів України». Також бренди компанії регулярно перемагають в конкурсах незалежних споживчих експертиз і отримують нагороди «Знак якості»[10].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Landlord.ua: Рейтинг найбільших виробників молока — http://landlord.ua/reyting-krupneishih-pererabotchikov-moloka
  2. Офіційний сайт PepsiCo в Україні: Історія PepsiCo в Україні — http://pepsico.ua/company/pepsico_in_ukraine
  3. PepsiCo інвестувала 120 млн грн у будівництво заводу дитячого харчування — https://delo.ua/business/pepsico-vlozhila-120-mln-grn-v-stroitelstvo-zavoda-detskogo-pita-178171/
  4. https://tables.finance.ua/ua/emitents/show/-/00445937/2003/4
  5. http://pepsico.ua/ru/media/press_releases/releases_1030.html
  6. https://www.obozrevatel.com/mamaclub/pitanie-rebenka-ot-0-do-1-goda/material/spetsializirovannomu_zavodu_detskogo_pitaniya_agusha_ispolnilsya_1_god-5096.html
  7. Офіційний сайт PepsiCo в Україні: Два українські заводи PepsiCo стали переможцями конкурсу найкращих виробництв PepsiCo в Європі — http://pepsico.ua/ru/media/press_releases/releases_1030.html
  8. Центр незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»: Кефіри бувають різні: експертиза https://test.org.ua/tests/food/506
  9. Центр незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»: Чистоту збережено: результати експертизи — https://test.org.ua/milk
  10. http://www.wimm-bill-dann.com.ua/#contactsCompany

Посилання[ред. | ред. код]