ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Вімм-Білль-Данн Україна
Тип Приватне акціонерне товариство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь Харчова
Засновано 2001
Закриття (ліквідація) 2011
Штаб-квартира Москва
Ключові особи Ірина Козлова (Генеральний директор PepsiCo Україна)
Орися Німченко (Голова правління Вімм-Білль-Данн Україна)
Продукція Молочні продукти, дитяче харчування
Власник(и) PepsiCo
Співробітники близько 800
Сайт www.pepsico.ua

ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» (ВБД, WBD, рос. Вимм-Билль-Данн, англ. Wimm-Bill-Dann) — український виробник молочної продукції та продуктів дитячого харчування. З 2011 року є частиною компанії PepsiCo. За результатами 2016 року входить до десятки найбільших виробників молочних продуктів[1] в Україні.

Діяльність в Україні[ред.ред. код]

Приватне акціонерне товариство «Вімм-Білль-Данн Україна» утворилося після придбання російською продовольчою компанією «Вімм-Білль-Данн» у 2000-2002 роках двох спеціалізованих заводів з переробки молока в Україні, розташованих у м. Вишневому Київської області та у м. Харкові. У 2011 році підприємство разом із його українською філією придбала міжнародна компанія PepsiCo[2].

Відразу після купівлі PepsiCo робить значні інвестиції у виробництва. Так, у 2012 році компанія інвестувала 120 млн грн у запуск окремої повністю автоматизованої лінії з виробництва дитячого харчування «Агуша» на базі заводу у Вишневому[3].

Виробничі підприємства[ред.ред. код]

До структури ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна» входять два заводи — Київський молочний завод (Київська область, м. Вишневе) та Харківський молочний комбінат (Харківська область, м. Харків). Обидва заводи за роки свого існування пройшли низку якісних змін, а після придбання їх компанією PepsiCo були модернізовані й оснащені сучасними виробничими лініями відповідно до міжнародних стандартів PepsiCo.

Постачальниками молока для заводів ВБД є перевірені та надійні фермерські господарства, молоко яких відповідає всім стандартам якості. Все отримане молоко проходить перевірку в двох лабораторіях — мікробіологічній та хімічній, що працюють на обох заводах «Вімм-Білль-Данн Україна». Сировина перевіряється на відповідність фізико-хімічним, мікробіологічним та санітарно-гігієнічним вимогам[4].

PepsiCo в Україні - виробництво ряжанки.jpg

На всіх підприємствах «Вімм-Білль-Данн Україна» впроваджена інтегрована система управління якіcтю та харчовою безпекою, що сертифікована за міжнародною схемою сертифікації FSSC 22000. Це підтверджує відповідність продукції високим українським та міжнародним стандартам.

Сьогодні «Вімм-Білль-Данн Україна» у складі PepsiCo виробляє продукцію під брендами «Слов’яночка», «Чудо», «Ромол», «Машенька» та молочне дитяче харчування «Агуша». На потужностях підприємства переробляється близько 175 тис. тонн молока на рік від українських виробників.

Київський молочний завод №3[ред.ред. код]

PepsiCo в Україні - виробництво у Вишневому.jpg

Київський міський молочний завод №3[5] у Вишневому був уведений в експлуатацію 23 грудня 1973 року. У 2002 році придбаний компанією «Вімм-Білль-Данн». Новий власник повністю модернізував виробниче устаткування та запровадив нові технології виробництва.

У 2011 році підприємство придбала компанія PepsiCo, після чого обладнання на заводі було модернізовано та встановлено сучасні виробничі лінії. Це дає змогу максимально ефективно використовувати сировину, а новітня система водопідготовки поліпшила якість води, що використовується у виробництві. Модернізація заводу забезпечила високі показники якості готової продукції, сприяла підвищенню ефективності охорони праці, а також дозволила скоротити споживання води на 16% та енергії на 4% під час виробництва[6].

PepsiCo в Україні - виробництво йогуртів.jpg

У 2012 році PepsiCo в Україні інвестує 120 млн грн у запуск окремої автоматизованої лінії з виробництва дитячого харчування «Агуша». У цьому виробництві використовується виключно молоко екстра-класу, з фермерських господарств, що мають статус спеціальних сировинних зон. Фруктові інгредієнти надходять із Вінницької області — від провідного європейського виробника фруктових наповнювачів із власних фруктів та ягід «Аграна Фрут»[7].

У 2015 році за результатами внутрішнього оцінювання корпорації PepsiCo завод у Вишневому було визнано найкращим молочним виробництвом серед підприємств PepsiCo в Європі[8].

Харківський молочний комбінат[ред.ред. код]

ХМК був побудований на початку 1970-х років за індивідуальним проектом Українського державного проектного інституту м'ясної і молочної промисловості. Розпочав роботу 29 червня 1973 року. У 2002 році придбаний компанією «Вімм-Білль-Данн».

Завдяки інвестиціям нового власника у сумі понад 15 млн доларів у 2003 році на комбінаті було встановлено дві лінії повністю комп’ютеризованого обладнання, які на той час не мали аналогів в Україні. У 2011 році ХМК увійшов до складу PepsiCo.

Виробництво десертів Машенька.jpg

Харківський молочний комбінат безпосередньо працює зі своїми постачальниками сировини, серед яких великі господарства і молокозаводи, чия продукція повністю відповідає нормам ДСТУ та стандартам PepsiCo. Також ХМК підтримує передові місцеві господарства. Так, одним із постачальників комбінату є сучасна приватна молочна ферма у с. Гавриші Богодухівського р-ну Харківської обл. Господарство має власну кормову базу, для якої виділили приблизно 5 тис. га полів, і самотужки заготовляє сіно, силос, сінаж.

Сьогодні Харківський молочний комбінат може переробляти близько 150 тонн молока на добу та випускає понад 80 видів молочної продукції: молоко пастеризоване, молоко пряжене, кефіри, сметана, ряжанка, плавлені сири, сиркові маси, питні йогурти, десертні йогурти, сиркові десерти та креми.

Відзнаки[ред.ред. код]

Продукція PepsiCo, що виготовляється на потужностях ПрАТ «Вімм-Білль-Данн Україна», неодноразово отримувала нагороди на міжнародних конкурсах молочної продукції та постійно отримує відзнаки незалежних експертиз.

Так, за результатами всеукраїнської перевірки, проведеної центром незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ» у 2017 році, кефір та кисломолочний сир «Слов’яночка» 9% отримали оцінку «відмінно»[9].

У 2016 році молоко «Слов’яночка» було визнане одним із найчистіших і найякісніших за результатами всеукраїнського дослідження молока, проведеного центром незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»[10].

Серед інших відзнак — «Зірка якості» дегустаційного конкурсу галузевого рейтингу «Кращий виробник року», почесний диплом незалежної споживчої експертизи, диплом національної програми «Кращий вітчизняний товар», почесний диплом переможця конкурсу якості «Краща продукція Харківщини — 100 кращих товарів України». Також бренди компанії регулярно перемагають в конкурсах незалежних споживчих експертиз і отримують нагороди «Знак якості»[11].

Примітки[ред.ред. код]

 1. Landlord.ua: Рейтинг найбільших виробників молока - http://landlord.ua/reyting-krupneishih-pererabotchikov-moloka
 2. Офіційний сайт PepsiCo в Україні: Історія PepsiCo в Україні - http://pepsico.ua/company/pepsico_in_ukraine
 3. PepsiCo інвестувала 120 млн грн у будівництво заводу дитячого харчування - https://delo.ua/business/pepsico-vlozhila-120-mln-grn-v-stroitelstvo-zavoda-detskogo-pita-178171/
 4. http://www.wimm-bill-dann.com.ua/
 5. https://tables.finance.ua/ua/emitents/show/-/00445937/2003/4
 6. http://pepsico.ua/ru/media/press_releases/releases_1030.html
 7. https://www.obozrevatel.com/mamaclub/pitanie-rebenka-ot-0-do-1-goda/material/spetsializirovannomu_zavodu_detskogo_pitaniya_agusha_ispolnilsya_1_god-5096.html
 8. Офіційний сайт PepsiCo в Україні: Два українські заводи PepsiCo стали переможцями конкурсу найкращих виробництв PepsiCo в Європі - http://pepsico.ua/ru/media/press_releases/releases_1030.html
 9. Центр незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»: Кефіри бувають різні: експертиза https://test.org.ua/tests/food/506
 10. Центр незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»: Чистоту збережено: результати експертизи - https://test.org.ua/milk
 11. http://www.wimm-bill-dann.com.ua/#contactsCompany

Посилання[ред.ред. код]