Сандора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ПАТ «Сандора»
Тип ПрАТ
Заснування 1995
Засновник(и) Сергій Сипко
Штаб-квартира Мішково-Погорілове, Миколаївська область, Україна Україна
Галузь харчова промисловість
Продукція соки, безалкогольні напої, вина
Чистий прибуток близько 200 млн грн. (2007)[1]
Власник(и) PepsiCo
Співробітники понад 3,2 тисяч осіб.
Сайт sandora.ua

ПАТ «Сандора» — український виробник соків, соковичавлених продуктів та газованих напоїв. Є дочірньою компанією корпорації Pepsi.

Історія[ред.ред. код]

В 1995 року литовські бізнесмени Ігор Беззуб та Раймондас Туменас надали стартовий капітал для реалізації бізнес-плану професору Миколаївського кораблебудівного інституту Сергію Сипко. У створеній компанії по 45% належало Беззубу та Туменасу, 10% — Сипко.[2]

У березні 1996 року випущений перший пакет продукції.

2000 року на заводі введено в дію цех пюре та напівфабрикатів.

2006 року відкрито виробничий комплекс № 2, на якому виготовляється продукція у ПЕТ.

За підсумками 2006 року компанія займала 45,6% ринку соків в Україні.[2]

В 2007 році компанія PepsiCo як стратегічний інвестор викупила 80% акцій в засновників за 542 млн дол., зробивши кращу пропозицію ніж її заклятий суперник The Coca-Cola Company. Згодом компанія викупила 20% що залишились.

Підприємства[ред.ред. код]

Виробничі потужності компанії «Сандора» включають в себе:

  • Промисловий комплекс № 1 по переробці та виробництву сокової продукції в селі Миколаївське Миколаївській області, де встановлено 18 ліній розливу виробництва Tetra Pak. Середньодобова продуктивність всіх ліній 2,5 млн пакетів (1,8 млн л). На заводі працює цех пюре та концентрованих соків, ділянка асептичного зберігання продукції. Склад напівфабрикатів площею 12 тис. м кв. дозволяє зберігати річний запас пюре та концентрованих соків для потреб виробництва. На промисловому комплексі № 1 також ведеться переробка фруктів та овочів.
  • Два сезонних заводи по переробці овочів та фруктів в Херсонській області та Криму, (переробка томатів та яблук. Потужність виробництва: 480–500 тонн за добу)
  • Промисловий комплекс № 2 по виробництву продукції в селі Мішково-Погорілове Миколаївській області. Площа заводу — 60 тис. кв. м. На сьогоднішній день потужності виробничого комплексу № 2 складають 3,75 млн одиниць продукції на добу. На заводі встановлено 6 ліній з виробництва соків в упаковці Tetra Pak, лінія розливу вин, 2 лінії асептичного розливу соків, сокових напоїв та холодного чаю в РЕТ упаковку. В 2009 р. відкрились лінії виробництва газованих напоїв. На заводі працює автоматизований купажний цех.

Проектна сукупна потужність підприємств — близько 1,5 млрд пакетів соків та сокової продукції на рік. Загальна добова продуктивність компанії «Сандора» становить понад чотири мільйони пакетів. Штат — понад 3.2 тис. працівників.

Торгові марки[ред.ред. код]

У продуктовий портфель компанії входить 9 торгових марок:

  • соки: «Сандора», «Сандора Ексклюзив», «Сандора Мультиактив», «Сандора Мікс», «Сандорик», «Садочок» та «Садочок» Морс, «Миколаївський соковий завод»;
  • вина: «Святкова Колекція»

Загалом компанія виготовляє понад 200 найменувань продуктів.

Поширення продукції[ред.ред. код]

Компанія експортує 20% своєї продукції, що складає більше 60% всеукраїнського експорту соків. Продукція компанії представлена в понад 20-ти країнах світу: Європи та СНД а також в США.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.sandora.ua/index.php?id=53&clang=ua з офіційного сайту
  2. а б Елена Синицына (4 августа 2008). В магазины пустили сок. «Коммерсантъ» (Украина). Процитовано 2011-12-24. 

Посилання[ред.ред. код]