Вірджинія-Біч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міський пляж
VirginiaBeach.jpg

Вірджинія-Біч (англ. Virginia Beach — «пляж Вірджинії») — найбільше місто штату Вірджинія на березі Атлантичного океану у гирла Чесапікської затоки. Великий морський кліматичний курорт з сотнями готелів, мотелів та ресторанів уздовж узбережжя. Вірджинія-Біч — частина агломерації Хемптон-Роудс з центром у місті Норфолк. Населення 433746 осіб (2008 рік). Площа 643,1 км². У агломерації міст Норфолк, Вірджинія-Біч, Ньюпорт-Ньюс, Чесапік, Хемптон, Портсмут й Саффолк, що називають 7-ма містами Хемптон-Роудс нараховується 1674 498 осіб (2009 рік).

У місті щорічно влаштовується чемпіонат східного узбережжя з серфінгу та Північноамериканський чемпіонат з футболу на піску. У місті декілька державних парків, тривало-охоронних пляжів, три військових бази, чисельні штаб-квартири великих корпорацій.

У місті два університети: Ріджент університет (християнський університет заснований теле-євангелистом Петом Робертсом з клубу 700) й Атлантичний університет (окультної організації Нью-Ейдж).

На мисі Кейп-Генрі, де зустрічаються Чесапікська затока та Атлантичний океан, — місце, де 26 квітня 1607 року на американський берег уперше вийшли англійські колоністи, котрі згодом оселилися у Джеймстауні.

У місті також знаходиться найдовший у світі Чесапікський мостово-тунельний комплекс.

Середня температура липня +26 °C, й січня — +4 °C. Опади — 1100 мм, що майже рівномірно випадають цілий рік.