Вірджинія (колонія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вірджинія
ПрапорГерб
Дата створення / заснування 1607
Названо на честь Єлизавета I
Континент Північна Америка
Країна  Королівство Англія і  Королівство Велика Британія
Столиця Джеймстаун і Вільямсбург[1]
Адміністративна одиниця Тринадцять колоній
Законодавчий орган House of Burgessesd
Валюта фунт стерлінгів
Спільний кордон із Провінція Північна Кароліна
Замінений на Вірджинія, Кароліна і Бермудські острови
Час/дата припинення існування 1776
Мапа розташування
Зображення геральдичного щита

Колонія Вірджинія (англ. Colony of Virginia) або Провінція Вірджинія (англ. Province of Virginia) — англійська колонія в Північній Америці, що існувала в XVII-XVIII століттях; друга (після Ньюфаундленду) заморська колонія Англії.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1586 році на території сучасної Північної Кароліни була заснована колонія Роанок, проте в 1590 році поселення було покинуто. У 1606 році в Англії для колонізації Америки була заснована Вірджинського компанія, що складається з двох акціонерних товариств — Лондонської і Плімутської компаній. У 1624 році Лондонська компанія збанкрутувала, і Вірджинія стала коронною колонією.

Під владою призначуваного короною губернатора колонія почала розростатися на північ і захід, де стали з'являтися нові поселення. У 1634 році поперек Вірджинського півострова був побудований живопліт довжиною у 6 миль, який зробив набагато безпечнішим життя поселенців на південь від нього.

Після франко-індіанської війни в колонії почали ширитися революційні настрої. Коли губернатор спробував екстрадувати до Великої Британії місцевих бунтівників — Територіальна асамблея чинила опір цьому, а коли губернатор у відповідь розпустив її — її члени самі зібралися в таверні й ухвалили рішення про бойкот імпорту з Великої Британії. У 1775 році Вірджинія повстала проти британського правління, а 15 травня 1776 року Вірджинія була проголошена вільною і незалежною державою. 12 червня був прийнятий Білль про права, 29 червня — Конституція Вірджинії.

4 липня 1776 року підписано Декларацію незалежності США.

Примітки

[ред. | ред. код]