Галерія Валерія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Галерія Валерія
Galeria Valeria.jpg
Народилася 280(0280)
Померла 315(0315)
Фесалоніки
·старта
Країна Стародавній Рим
Діяльність правитель
Титул Августа
Посада імператор
Термін 308—311
Конфесія християнство
Рід Династія Костянтина
Батько Діоклетіан
Мати Пріска
У шлюбі з Галерій
Діти Candidianusd

Галерія Валерія (*Galeria Valeria, 280315) — дружина римського імператора Галерія у 293311 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Донька римського імператора Діоклетіана та його дружини-християнки Пріски. У 293 році для зміцнення стосунків між імператорами батько видав Валерію заміж за імператора Галерія. Втім лише у 308 році його було оголошено Августою. Ще раніше — у 305 році — Валерія всиновила Кандідіана, сина Галерія від його коханки. На її честь імператор назвав новоутворену провінцію з частини Паннонії. Разом з тим Валерія намагалася спонукати чоловіка припинити гоніння християн, проте марно.

Перед смертю у 311 році Галерія заповів своєму наступникові ліцинію піклуватися про свою дружину. Втім, відразу після смерті Ліциній почав затискати Галерію Валерію за її прихильність до християнства. Тоді вона перебралася до Максиміана II Дая. Але тут вона стикнулася з переслідуванням останнього, який бажав одружитися з Валерією. Незабаром, у 313 році, проти Максиміана рушив ліциній, який розбив того, а потім стратив. Син Валерії, Кандідіан, потрапив у полон, був переміщений до нікомедії. Валерія не відступилася від свого названого сина. Але не змогла завадити його страті.

В цій ситуації Валерія (разом із матір'ю, яка приїхала до неї) вирішила втекти від ліцинія. Вони протягом 15 місяців переховувалися в Македонії. Зрештою у 315 році були схоплені й страчені у Фесалоніках.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Arnold Hugh Martin Jones, John Robert Martindale, John Morris: Galeria Valeria. In: The Prosopography of the Later Roman Empire (PLRE). Band 1, Cambridge University Press, Cambridge 1971, ISBN 0-521-07233-6, S. 937.