Галка (птах)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Галка
Dohle (Corvus monedula) d1.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Крук (Corvus)
Вид: Галка
Біноміальна назва
Corvus monedula
Linnaeus, 1758
Ареал галки
Ареал галки
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Coloeus monedula
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Corvus monedula
EOL logo.svg EOL: 1177485
ITIS logo.svg ITIS: 179746
IUCN logo.svg МСОП: 22705929
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 30423

Га́лка (Corvus monedula) — вид птахів роду крук, один з найменших (34-39 см завдовжки) представників роду. Оперення в різних місцях тіла від чорного до сріблястого. Легко впізнається по попелясто-сірій шиї та боках голови; решта оперення чорна. Райдужна оболонка ока майже біла. Звуки - досить дзвінкі викрики "кеее-кеее...) або "каа-каа". Галки часто збираються великими зграями. Може збиратися у зграї разом із граками або воронами. Широко поширена в західній половині Євразії і в Північній Африці. В Україні - осілий птах на всій території.

Водиться в населених пунктах, розріджених лісах, на скелястих узбережжях морів. Гніздиться в порожнинах скель, нішах будівель, під дахами, у норах, дуплах дерев. Часто (особливо навесні) галки сидять на дахах будинків і димарях, де нерідко мостять свої гнізда. Крім населених пунктів, оселяється також в обрідних лісах і гаях.

Галки роблять гніздо з гілок та вистилають його всередині соломою, ганчір'ям, ватою, клаптиками паперу та ін. Вони відкладають до 8 яєць, на яких сидять 18—20 днів. Пташенята вилуплюються голі, сліпі. У червні вони вже можуть літати і залишають гніздо. У неволі молоді галченята швидко звикають до людини і настільки, що літають слідом за «хазяїном», вчаться іноді вимовляти окремі слова. Їх приваблюють різні блискучі предмети: ложечки, ґудзики тощо. Це птахи з порівняно добре розвиненою центральною нервовою системою.

Живляться галки переважно харчовими відходами, падлом, комахами, чи поїданням яєць інших птахів. Геральдично зображена на гербі Галичини.

Література[ред.ред. код]

  • Птахи України. Польовий визначник. Марісова І.В., Талпош В.С. - К.: Вища шк. , 1984. - 184 с. - укр.

Літетарура: 1. Птахи України. Польовий визначник. Марісова І.В., Талпош В.С. - К.: Вища шк. , 1984. - 184 с. - укр.