Гаррі Гамільтон Джонстон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гаррі Гамільтон Джонстон
англ. Harry Hamilton Johnston
Henry Hamilton Johnston00.jpg
Народився 12 червня 1858(1858-06-12)
Лондон, Англія, Сполучене Королівство Великої Британії та Ірландії
Помер 31 серпня 1927(1927-08-31) (69 років)
Ноттінгемшир, Велика Британія
Місце проживання Велика Британія Велика Британія
Громадянство
(підданство)
Велика Британія
Національність англієць
Alma mater Кінгс-коледж
Галузь наукових інтересів природознавство
Нагороди


CMNS: Гаррі Гамільтон Джонстон на Вікісховищі
Систематик живої природи
Band 1x200px.png
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Для вказівки авторства, назви цих таксонів супроводжують позначенням «Johnston».

Гаррі Гамільтон Джонстон (англ. Harry Hamilton Johnston, 12 червня 1858 — 31 серпня 1927) — англійський дослідник і колоніальний адміністратор.

Він мав дуже виразний характер, хоча малий зріст. Всього 152 см у висоту, він став відомий як "крихітний гігант". Джонстон був також досвідченим художником, фотографом, картографом, лінгвістом, натуралістом і письменником.

Він почав вивчати тропічну Африку в 1882 році. У 1884 році він був у Східній Африці і в наступному році заступив на колоніальну службу, на ряді посад у різних африканських країнах: Камерун, Нігерія, Ліберія, Мозамбік, Туніс, Занзібар, і Уганда. Він також встановив британський протекторат в Ньясаленді.

Джонстон був першим комісаром королеви Вікторії і генеральним консулом Британської Центральній Африці. Він був членом Королівської академії мистецтв, і його картини африканської дикої природи є винятковими. Він говорив більш ніж 30 африканськими мовами, а також арабською, італійською, іспанською, французькою й португальською мовами.

Був посвячений у лицарі в 1896 році і вийшов у відставку в 1904 році, після чого продовжив своє захоплення природною історією. Він відкрив понад 100 нових птахів, рептилій, ссавців і безхребетних. Мабуть, найпомітнішим з усіх них є окапі. Джонстон написав понад 60 книг, у тому числі Історія мого життя (англ. The Story of My Life, 1923), а також більше 600 коротких творів.[1]

Джерела[ред.ред. код]

  1. Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson The eponym dictionary of mammals — JHU Press, 2009, p. 214