Георг Кершенштейнер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
WP Georg Kerschensteiner.jpg

Георг Міхаель Кершенштейнер (нім. Georg Michael Kerschensteiner; нар. 29 липня 1854, Мюнхен — пом. 15 січня 1932, Мюнхен) — німецький педагог, автор теорії громадянського виховання.

Роздуми[ред.ред. код]

Кершенштейнер вважав, що основне завдання школи — громадянське виховання, тобто виховання людей, переконаних у необхідності беззаперечної слухняності існуючій державі. Корисний громадянин повинен прагнути і вміти служити державі, віддавати їй усе, що він має. Щоб бути спроможним служити і давати їй користь, потрібні різні, на думку Кершенштейнера, вміння.

Школа має озброїти професією і надати професії морального характеру, тобто досягти того, щоб корисний громадянин дивився на свою професію як на засіб служіння державі і в цьому бачив мету свого життя.

Також, громадянське виховання педагог тісно пов'язував з трудовою підготовкою. Трудова школа, на його думку, повинна бути двох типів:

  • середня загальноосвітня школа, що готує молодь до вступу у ВНЗ і до професійної діяльності, пов'язаних винятково з розумовою працею;
  • народна школа для широких мас населення, що готує до практичної діяльності в сфері фізичної праці.

Джерела[ред.ред. код]

  • Кершенштейнер Георг у Великій радянській енциклопедії (рос.)
  • Джуринский А.Н. История зарубежной педагогики: Учебное пособие. — М., 1998.
  • Педагогический энциклопедический словарь/ Под ред Б.М. Бим-Бада. — М., 2003.


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.