Глибокий офсет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Глибокий офсетний друк - технологія друку, при якій фарба з форми глибокого друку на матеріал передається через еластичне полотно (офсетний циліндр). Друкарські форми одержують хімічним або електролітичним травленням або електронним гравірувальним способом. При цьому глибина друкарських елементів (осередків) менше (16-32 мкм), ніж на формах прямого глибокого друку.

Один із сучасних варіантів глибокого офсету - форма, виготовлена на пластині, яка покрита міддю, а поверх неї - тонким шаром хрому. Форму електролітичним способом обробляють так, що на друкарських ділянках оголюється мідь, якій легко надати стійкість до жирів, а поверхня пробільних ділянок залишається покритою хромом. Завдяки міцності хрому така форма тиражестійка - з неї можна отримати більше мільйона відбитків. А завдяки точності електролітичної обробки дуже велика роздільна здатність форми.

Глибокий офсет, офсетна друкарська форма с поглибленими, у порівнянні із пробільними (недрукуючими), друкарськими елементами. Спочатку цей термін застосовували для позначення форм, виготовлених позитивним способом копіювання на алюмінієвих або цинкових пластинах, причому поглиблення (на 0,001-0,002 мм) отримували шляхом хімічного травлення металу на друкарських елементах. Форми для глибокого офсету роблять також на біметалічних пластинах, де друкарські елементи створюються на поверхні міді, а пробільні - на хромі або нікелі. Друкарські елементи заглиблюються шляхом видалення на цих ділянках верхнього шару металу (хрому або нікелю) хімічним чи електрохімічним способом, або створенням зображення на поверхні міді з наступним нарощенням на пробільні ділянки верхнього металу (нікелю або хрому). Величина поглиблення - 0,0015-0,004 мм залежно від товщини металу на пробільних елементах. Поглиблення друкарських елементів підвищує їхню стійкість до механічних впливів у процесі друкування й дозволяє збільшити товщину фарбового шару на формі й відповідно на відбитку.

Див. також[ред. | ред. код]

Високий друк
Глибокий друк
Офсетний друк