Глобальна екологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Глоба́льна еколо́гія — комплексна наукова дисципліна, що вивчає біосферу в цілому. Основи глобальної екології сформульовані М. І. Будико (1977[1]), який центральною проблемою її вважає кругообіг речовин у біосфері. Дослідження цієї проблеми необхідне для вирішення основного завдання глобальної екології — розробки прогнозів можливих змін біосфери в майбутньому під впливом діяльності людини. Оскільки від цього прогнозу буде істотно залежати довгострокове господарське планування, пов'язане з великими капіталовкладеннями, очевидно, що він повинен мати високу достовірністю.

Глобальна екологія як наукова дисципліна перебуває в стадії формування, її межі точно не визначені. Одні вчені вважають її розділом загальної екології, інші ототожнюють з охороною природи, екологією людини, треті (в тому числі М. І. Будико, І. І. Дедю[2]) відносять до самостійної наукової дисципліни.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Будыко М. И. Глобальная экология. — М. : Мысль, 1977. — 328 с.
  2. Дедю И. И. Экологический энциклопедический словарь/ И. И. Дедю; Предисл. В. Д. Федорова. — Кишинев: Гл. ред. Молд. сов. энцикл., 1990. — 406 с.