Горм Старий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Горм I
Gorm den Gamle
Горм I
Король Данії
Початок правління: 948
Кінець правління: 958

Попередник: Кнуд I
Наступник: Харальд I

Дата народження: між 900 та 910
Дата смерті: 958
Місце смерті: Еллінге
Дружина: Тіра Данебод
Діти: 2 сини та 1 донька
Династія: Кнютлінги
Батько: Кнуд I

Горм Старий (між 900 та 910 —958) — король Данії у 948958 роках. Мав прізвисько «Леге», тобто ледачий. Воно пов'язано з тим, що сам король зрідка відправлявся у походи, здебільшого цим займалися його сини.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Кнютлінгів. Син Кнуда I, короля Данії. Ймовірно ще за життя батька допомагав йому у правління. Особливо під час війни у 936 році зі Східно-Франкським королівством.

Приблизно у 948 році, по смерті Кнуда I, посів данський трон. Незабаром був вимушений визнати залежність від Східно-Франкського королівства. Проте ця залежність була формальною. За володарювання Горма посилився вплив християнства в країні, втім той залишався поганином.

У зовнішній політиці зосередився на приєднанні Ютландії та земель на території сучасного Шлезвігу. Під час одного з таких походив загинув його старший син Кнуд. Втім наприкінці життя Горму вдалося підкорити більшу частину Ютландії.

Родина[ред. | ред. код]

Одружився на Тірі Данебод, доньці одного з володарів південної Ютландії. За іншою версією вона була донькою Етельреда, короля Вессекса.

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kåre Johannessen: Politikens bog om Danmarks vikingetid. Politikens håndbøger. København: Politikens forlag 2001; ISBN 87-567-6456-1 (дан.)
  • Birgit Sawyer, Peter Sawyer: Die Welt der Wikinger. Die Deutschen und das europäische Mittelalter. Siedler, Berlin 2002. (нім.)

Посилання[ред. | ред. код]