Гран-турізмо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гран-туризмо (Gran Turismo, «GT») — дослівно перекладається як «велика мандрівка». Так (Gran Tour) раніше називали подорожі через всю Європу на великих каретах, споряджених всім необхідним. Автомобільний клас GT — це потужні автомобілі, призначені для доріг загального користування. Абревіатура GT також є позначенням гоночного класу. Спостерігається також розширене тлумачення поняття, коли в категорію GT попадають всі автомобілі спортивного типу.

250 GTE Pininfarina

До автомобілів GT можна віднести будь-які 2 чи 4 місні Купе. На відміну від подібних до них автомобілів (Lotus Elise, Porsche 911 та ін.) їм притаманні збільшення технічних характеристик не за рахунок зменшення ваги і зниження комфорту.

Технічні особливості[ред. | ред. код]

Завдяки їхнім потужним двигунам, GT можуть конкурувати в швидкості і прискоренні з багатьма спортивними автомобілями. Але вони пристосовані для повсякденної їзди, їхня маса більша, а підвіска м'якша ніж у спортивних автомобілів.

Класифікація[ред. | ред. код]

В деяких професійних motorsport класифікаціях, типу FIA, визначення GT як «відкритий чи закритий автомобіль, з однією чи більше дверима з кожної сторони, і мінімум два місця розміщених по одному на кожній стороні поздовжньої геометричної осі автомобіля. Автомобіль повинен бути юридично вільним на дорогах загального користування і пристосований для гоночних треків». До вищезгаданого визначення можна віднести і також такі автомобілі як Chevrolet Corvette і Porsche 911, але вони не мають багатьох особливостей Gran Turismo. Ці автомобілі мають мотор спереду чи ззаду (в залежності від автомобіля).

Приклади Гран-туризмо[ред. | ред. код]

Aston Martin DBS Superleggera V12
Bentley Continental GT III
BMW M8 Competition
Ferrari Roma
Ferrari GTC4Lusso 6.3 V12
Ferrari 812 Superfast
Mercedes-AMG GT R

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]